| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty stabilny, rentowności obligacji nieco wyższe

Złoty stabilny, rentowności obligacji nieco wyższe

Czwartkowy poranek na rynku walutowym upływa bardzo spokojnie, złoty jest nieco słabszy do dolara. Inwestorzy czekają na dane z gospodarek strefy euro i USA.

"Początek dnia jest bardzo spokojny, złoty jest nieco słabszy do dolara, na rynku międzynarodowym mamy lekką presję na umocnienie się amerykańskiej waluty względem euro, ale to raczej krótkoterminowy ruch" - powiedział Rafał Uss, dealer Raiffeisen Banku."Ostatnie dni były dość spokojne i wiele wskazuje na to, że dziś może być podobnie, choć wiele będzie zależało od danych publikowanych po południu" - dodał.W czwartek zostaną opublikowane dane m.in. o PKB w I kw. i bezrobociu w kwietniu w strefie euro, a także dane o rynku pracy w USA."Na rynku panuje przeświadczenie, że złoty może się osłabić do poziomu 3,97 do euro i jest to możliwe, ale raczej nie dziś" - powiedział także Uss.Około godziny 9.30 za euro płacono 3,9410 zł wobec 3,9350 zł w środę wieczorem i 3,9515 zł rano. Dolara wyceniano na 3,0880 zł wobec 3,06 zł i 3,0680 zł. Na rynku międzynarodowym kurs eurodolara ukształtował się na poziomie 1,2760 wobec 1,2850. Na rynku długu nastroje nieco się pogorszyły."Jesteśmy trochę wyżej z rentownościami w stosunku do środowego zamknięcia, a to na skutek słabego zachowania bundów" - powiedział Andrzej Michałowski, dealer PKO BP."W ciągu dnia powinniśmy się utrzymywać na mniej więcej tych poziomach, choć wiele zależy od popołudniowych danych w USA i strefie euro" - dodał.Jego zdaniem jednak obligacje przestają być atrakcyjnym instrumentem."Po środowych komentarzach RPP o tym, że ożywienie gospodarcze jest w pełni, nie ma praktycznie nadziei na obniżki stóp procentowych" - powiedział Michałowski.O godzinie 9.45 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 4,44 proc. wobec 4,41 proc. na środowym zamknięciu i 4,45 proc. rano. W przypadku obligacji pięcioletnich było to 5,09 proc. wobec odpowiednio 5,08 proc. i 5,03 proc., a rentowność papierów dziesięcioletnich ukształtowała się na poziomie 5,38 proc. wobec 5,33 proc. i 5,30 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK