| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Biznes nad Sekwaną

Biznes nad Sekwaną

Jak dotrzeć na francuski rynek i odnieść tam sukces? Prezentacja możliwości oraz konkretne porady dla małych i średnich firm z Polski są tematem regionalnych spotkań ekspertów z przedsiębiorcami.

Ponad 25 polskich przedsiębiorców postanowiło sprawdzić, czy mają szanse nad Sekwaną. Na pierwsze spotkanie w Poznaniu zjechali przedstawiciele różnych branż – od obróbki metali po sektor rolno-spożywczy. Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce (CCIFP), która organizuje bezpłatne spotkania i konsultacje dla przedsiębiorców we współpracy z lokalnymi ośrodkami wsparcia dla biznesu i regionalnymi izbami handlowymi, jest zadowolona z pierwszego odzewu.

Na konferencjach, a będą jeszcze dwie – w Gdańsku i w Krakowie – dokonywana jest prezentacja francuskiego rynku pod kątem możliwości eksportowych polskich firm. Pokazuje się także uwarunkowania prawne, administracyjne oraz podatkowe, z którymi zetknie się przedsiębiorca decydujący się na eksport do Francji. Drugą część imprezy stanowią indywidualne rozmowy z ekspertami izby. Oceniają oni wstępnie szanse i zagrożenia dla produktów i usług przedsiębiorcy na francuskim rynku. I doradzają, jak budować ofertę eksportową poprzez kampanię promocyjną, dobór najlepszych kanałów dystrybucji czy potrzeby uzyskania dodatkowych zezwoleń.

Francja jest największym inwestorem zagranicznym w Polsce i drugim partnerem handlowym ze względu na wielkość obrotów.

Więcej www.ccifp.pl


Tadeusz Barzdo

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ManpowerGroup

ManpowerGroup to światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy. Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »