| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty minimalnie słabszy

Złoty minimalnie słabszy

Na rynku walutowym rano doszło do lekkiego osłabienia złotego, ale dealerzy spodziewają się spokojnego dnia. Nadal jednak nie doszło do poprawy nastrojów na rynku obligacji.

Około godziny 9.20 euro wyceniano na 3,8840 wobec 3,8860 w czwartek wieczorem i 3,8985 zł rano poprzedniego dnia, a dolara na 3,1610 wobec 3,1550 zł i 3,1560 zł."Złoty nieco osłabł w piątek rano, ale był to niewielki ruch. Na rynku jest spokojnie" - powiedział Marcin Kaliszewski, dealer Raiffeisen Banku. "Wygląda na to, że dzień będzie spokojny, nie ma żadnych danych makro i w piątek powinniśmy mieć do czynienia ze stabilizacją kursu" - dodał.W czwartek GUS podał, że produkcja w marcu wzrosła o 16,4 proc. rdr wobec oczekiwanych przez rynek 12,5 proc. rdr. Natomiast ceny producentów wzrosły o 0,9 proc. rdr wobec 0,5 proc oczekiwanych przez ekonomistów.Złoty po danych umocnił się, natomiast na rynku długu nastroje się pogorszyły i w piątek rano, mimo wzrostu cen na rynkach bazowych, rentowności nie powróciły do poziomów sprzed publikacji danych."Rynek ciągle jest pod wpływem danych o produkcji - gospodarka niewątpliwie znajduje się w stanie ożywienia i mimo wypowiedzi niektórych członków RPP o możliwych cięciach, rynek na razie nie bierze ich pod uwagę" - powiedział Andrzej Skraba z Societe Generale.


"Jeżeli taka sytuacja się utrzyma, to wkrótce niektórzy członkowie mogą zacząć mówić o podwyżkach stóp" - dodałW czwartkowym wywiadzie Stanisław Nieckarz z RPP nie wykluczył możliwości cięcia stóp za 3-4 miesiące pod warunkiem, że stopy nie wzrosną w USA i strefie euro.Wcześniej inny członek rady, Dariusz Filar, powiedział , że jest szansa na stabilizację stopy procentowej do końca 2006 roku."W piątek możliwy jest dalszy, choć raczej delikatny, wzrost rentowności" - powiedział także Skraba.W piątek o godzinie 9.25 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,26 wobec 4,29 proc. w czwartek wieczorem i 4,24 proc. rano, pięcioletnich 4,82 proc. wobec 4,79 proc. i 4,73 proc., a dziesięcioletnich 5,03 proc. wobec 5,02 proc. i 4,92 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »