| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje tracą

Złoty i obligacje tracą

Złoty stracił na wartości na otwarciu we wtorek, a rentowności obligacji wzrosły. Uczestnicy rynku sądzą, że polska waluta może jeszcze we wtorek tracić, ale nie powinien to być stały trend.

Analitycy spodziewali się kontynuacji spadków na początku wtorkowej sesji. Osłabienie złotego w poniedziałek nastąpiło przede wszystkim po wypowiedziach niektórych członków RPP sugerujących utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie przez najbliższe dwa miesiące.Około godziny 9.10 we wtorek za euro płacono 3,8410 zł wobec 3,8250 zł na zamknięciu w poniedziałek. Dolara wyceniano na 3,2130 zł względem 3,1840 zł."Osłabienie złotego to po części efekt zamieszania na scenie politycznej, politycy znów mówią o przedterminowych wyborach. Drugi czynnik to spadki w całym regionie. Po wzroście stóp w eurolandzie waluty regionu tracą na rzecz euro, na złotym też mamy mały profit taking" - powiedział Marek Cherubin z Banku BPH. Jego zdaniem spadki powinny wyhamować i czeka nas stabilizacja na rynku. "To się powinno w pewnym momencie ustabilizować. Poziomem oporu dla euro-złotego jest 3,8550 zł za euro. Poziom wsparcia szacuję na 3,8150 (zł za euro)" - dodał Cherubin.W ślad za spadającym złotym tracą obligacje. Inwestorzy z niepokojem obserwują eskalację sporów między sygnatariuszami paktu stabilizacyjnego. Niektórzy politycy zapowiadają przedterminowe wybory, jeśli spory będą kontynuowane."Rynkowi szkodzi wzrost politycznych obaw. Sytuacja jest analogiczna, jak na rynku złotego" - powiedział Andrzej Michałowski z PKO BP.Rentowność dwuletnich obligacji we wtorek o godzinie 9.10 wynosiła 4,11 proc. wobec 4,05 proc. na zamknięciu w poniedziałek. W przypadku pięciolatek było to 4,57 proc. w stosunku do 4,50 proc., a dziesięciolatek 4,77 proc. wobec 4,67 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stawski Syty Adwokacka Spółka Partnerska

Specjalista w dziedzinie prawa inwestycji budowlanych, zamówień publicznych, nieruchomości, procesu zarządzania i transakcji nieruchomościami oraz prawa autorskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »