| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty nieznacznie mocniejszy, obligacje stabilne

Złoty nieznacznie mocniejszy, obligacje stabilne

Złoty umocnił się wobec dolara, co dealerzy tłumaczą reakcją na wzrost kursu euro-dolara na rynkach światowych. Inwestorzy wstrzymują się z podejmowaniem poważnych decyzji i czekają na wtorkowe głosowanie nad projektem budżetu.

Około 14.20 za euro płacono 3,84 zł wobec 3,85 zł na otwarciu i 3,8350 zł w piątek po południu. Dolara wyceniano na 3,13 zł względem (odpowiednio) 3,15 zł i 3,17 zł."Mamy minimalne umocnienie w stosunku do euro i duże wobec dolara. Sytuacja na rynku się ustabilizowała, a inwestorzy bacznie obserwują notowania euro-dolara. Wszyscy czekają na głosowanie nad budżetem" - powiedział Jacek Malinowski z TMS.Sejm we wtorek będzie głosował nad projektem budżetu na 2006 rok. Posłowie zgłosili do niego 225 poprawek. Według autopoprawki, jaką do projektu autorstwa rządu Marka Belki przyjął rząd Kazimierza Marcinkiewicza dochody w tym roku mają wynieść 194,38 mld zł, zaś wydatki 224,93 mld zł. Deficyt ustalono na ponad 30,4 mld zł. Według dealerów odrzucenie budżetu mogłoby mieć negatywny wpływ na notowania polskich obligacji. Na razie na rynku niewiele się dzieje."W zasadzie poziomy rentowności są zbliżone do tych z otwarcia. Rynek jest mało płynny, nikt na razie nie chce zajmować poważnych pozycji. Jeśli budżet zostanie odrzucony, to możemy mieć silną reakcję negatywną. Samo przyjęcie budżetu, spodziewane przez większość uczestników rynku, jest już chyba przynajmniej częściowo zdyskontowane" - powiedział Andrzej Michałowski z PKO BP.Około godz. 14.25 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 4,38 proc. wobec 4,40 proc. na otwarciu i piątkowym zamknięciu. W przypadku pięcioletnich obligacji było to 4,84 proc. względem (odpowiednio) 4,85 proc. i 4,80 proc., zaś dziesięcioletnich 4,93 w stosunku do 4,93 proc. i 4,96 proc

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK