reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PZU Życie ciągle mocne

PZU Życie ciągle mocne

Ubezpieczyciele za tę samą składkę oferują coraz wyższe sumy ubezpieczenia na polisach grupowych. Im większa grupa, tym negocjacje z firmą ubezpieczeniową są łatwiejsze.

Towarzystwa narzekają na tradycyjne ubezpieczenia grupowe. Nic dziwnego, skoro przypis składki rośnie minimalnie.
– Za to wyraźnie większe są proponowane sumy ubezpieczenia – mówi Jan Emeryk Rościszewski, prezes Cardif.

Gigant łagodnieje

Klienci zacierają ręce, gdyż mogą do woli przebierać w tanich polisach.
– Towarzystwa prześcigają się w ofertach – przyznaje Alicja Piórkowska, odpowiedzialna za prowadzenie ubezpieczeń grupowych w firmie Dermika (40 osób ubezpieczonych).
Dla niej każda konkurencyjna oferta jest argumentem przetargowym w rozmowie z obecnym ubezpieczycielem Nordeą Życie. Ostatnio udało się jej wynegocjować znaczne podwyższenie sumy ubezpieczenia, przy niewielkiej podwyżce składki. Podobnie było również w firmie Icopal (około 200 ubezpieczonych), przy czym tu swojej pozycji broniło PZU Życie. Kiedy dowiedziało się, że pojawiła się inna oferta, przedstawiło lepszą propozycję. Konkurent dał jeszcze korzystniejszą odpowiedź, a mimo to ubezpieczycielem pozostało PZU Życie.
– Zdecydowało przyzwyczajenie i większe zaufanie pracowników – mówi Agnieszka Wrąbel, prowadząca ubezpieczenie w Icopalu.
PZU Życie ubezpiecza też około 700 pracowników Zakładu Tworzyw Sztucznych Gamrat, w którym drugim ubezpieczycielem jest Commercial Union. Jednak jego oferta cieszy się mniejszym zainteresowaniem. Jak twierdzi Maria Zielińska, kierująca działem kadr i płac w firmie, warunki są z PZU Życie co pewien czas renegocjowane i obecnie konkurenci nie widzą możliwości przebicia jego oferty.

Uwaga na udziały!

Agenci, którzy chcą przekonać do oferty innej niż PZU Życie, twierdzą, że firma traci rynek. W formie grupowej są jednak sprzedawane również polisy w bankach, polisy na życie stanowiące zabezpieczenie kredytu czy też inwestycyjne. Stąd spadek udziału w rynku PZU Życie.

Siła tradycji

Tę prawidłowość zauważają też brokerzy.
– Jeśli wiemy, że w firmie jest program oferowany przez PZU Życie, w ogóle nie wchodzimy z propozycją pośrednictwa – mówi Anna Winczura z firmy Canada Brokers.
Konkurowanie z PZU Życie jest bardzo trudne, szczególnie gdy klienci są konserwatywni. Ponad połowa osób odpowiadających w przedsiębiorstwach za ubezpieczenia, pytana przez Polskie Centrum Marketingowe, odpowiedziała, że nie jest zainteresowana zmianą ubezpieczyciela. Nie zachęciłyby ich do tego nawet wyższe sumy ubezpieczenia czy szerszy zakres.

Marcin Jaworski


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama