REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Złoty i obligacje słabsze w środę rano

REKLAMA

Złoty osłabia się na środowym otwarciu głównie za sprawą spadku kursu eurodolara. Dilerzy przewidują wahania kursu w przedziale 3,88-3,93 za euro oraz czekają na dane o produkcji przemysłowej i informacje polityczne.
W środę około 9.40 euro wyceniano na 3,8910 zł wobec 3,8880 zł we wtorek, a dolar kosztował 3,2735 zł wobec 3,26 zł. Za euro płacono 1,1890 dolara wobec 1,1940 we wtorek. Odchylenie od starego parytetu wyniosło 15,6 proc.

"Dzień zaczynamy słabiej, bo trochę niżej jest eurodolar. Od rana obserwujemy wahania w górę i w dół, jednak odbywają się one w przedziale 3,88-3,93. Czekamy na dane o produkcji przemysłowej i newsy polityczne" - powiedział Marek Cherubin, diler banku BPH.

W środę zbiera się po raz pierwszy sejm nowej kadencji. Także w środę o 16.00 GUS poda dane o produkcji przemysłowej we wrześniu.

Ankietowani przez PAP ekonomiści szacują, że produkcja przemysłowa przyspieszyła we wrześniu dynamikę do 5,0 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 4,6 proc. w sierpniu, przy rozpiętości prognoz od 1,7 proc. do 9,0 proc. Natomiast wobec sierpnia tego roku produkcja wzrosła o 9,3 proc. wobec wzrostu o 3,8 proc. w sierpniu.

Na rynku długu rentowności wzrosły w oczekiwaniu na przetarg obligacji pięcioletnich PS0310.

"Na rynku obligacji mamy osłabienie, gdyż inwestorzy oczekują, że podobnie jak po aukcji obligacji dziesięcioletnich na ostatnim przetargu na rynku dojdzie do wyprzedaży i raczej obniżają ceny niż je podnoszą" - powiedział Tomasz Terelak z Banku Millennnium. Dodał, że jeśli dane o produkcji okażą się lepsze od oczekiwań, to rentowność obligacji pięcioletnich zbliży się do 5 proc.

W przeciwnym wypadku zostanie przełamany poziom 4,82 proc. i rentowność może osiągnąć 4,75 proc.

Około 9.40 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,47 proc. wobec 4,44 proc. we wtorek na zamknięciu, pięcioletnich 4,91 proc. wobec 4,83 proc., a dziesięcioletnich 4,93 proc. względem 4,90 proc. we wtorek.

Ministerstwo Finansów zaoferuje w środę obligacje pięcioletnie PS0310 o wartości 2,1 mld zł. Oferta mieści się w przedziale wcześniej zapowiadanym przez Ministerstwo Finansów, wynoszącym 2-2,5 mld zł.

W opinii dilerów rentowność na przetargu ukształtuje się na poziomie zbliżonym do rynku wtórnego i wyniesie 4,82-4,90 proc. Popyt natomiast powinien wynieść co najmniej 4,2 mld zł.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA