| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Obligacje spadły, nienajlepsze perspektywy dla złotego

Obligacje spadły, nienajlepsze perspektywy dla złotego

Złoty prawdopodobnie będzie tracił w trakcie piątkowej sesji, choć na otwarciu jego kurs jest zbliżony do czwartkowego zamknięcia. Obligacje już straciły, rentowności wzrosły na całej krzywej.

Około 9.10 za euro płacono 4,0430 zł wobec 4,0450 zł w czwartek. Dolara wyceniano na 3,2830 zł w porównaniu do 3,2910 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 13,6 proc. po mocnej stronie.



"Wygląda na to, że raczej będziemy dziś mieli kontynuację spadków. Nie powinny one być duże, maksymalny poziom z czwartku, czyli 4,0570 zł - nie zostanie raczej przekroczony. Inwestorzy będą czekać na wydarzenia w przyszłym tygodniu" - powiedział Filip Starowieyski z PKO BP.



"Wygląda na to, że będzie się dużo działo, bo w poniedziałek mamy PKB za II kwartał i rozpatrzenie prezydenckiego weta w sprawie zwrotu VAT na materiały budowlane, a w środę decyzję RPP" - dodał.



GUS w poniedziałek o 16.00 poda dane o PKB w II kwartale. Ministerstwo Finansów spodziewa się wzrostu PKB na poziomie 2,5 proc. rdr i skorygowało swoją prognozę na cały rok do 3,3-3,5 proc. z 3,7 proc.



O 16.00 rozpocznie się także posiedzenie Sejmu, który zajmie się wetem prezydenta w sprawie ustawy o zwrocie VAT na materiały budowlane. Według wyliczeń MF ustawa może kosztować od 4,5 mld zł do 18 mld zł. Informacje o możliwości odrzucenia weta spowodowały już wzrost rentowności na rynku obligacji.



"Nastroje się pogorszyły. Dodatkowym czynnikiem, który to spowodował, była też wiadomość, że Polska przegrała spór arbitrażowy z Eureko w sprawie PZU" - powiedział Wojciech Labryga z BGŻ. Trybunał Arbitrażowy w sporze pomiędzy Polską a Eureko uznał, że Polska naruszyła niektóre warunki umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji pomiędzy Holandią a Polską.



"To nie jest na pewno pozytywna informacja. Zaczynamy dzień na rynku obligacji od spadków" - dodał Labryga.



Na zamknięciu dochodowość papierów dwuletnich wynosiła 4,60 proc. wobec 4,57 proc. na zamknięciu w czwartek. Dochodowość obligacji pięcioletnich wynosiła 4,84 proc. wobec 4,83 proc., dziesięcioletnich 4,88 proc. względem 4,86 proc

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK