| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MF. Coraz mniej nielegalnych gier na automatach

MF. Coraz mniej nielegalnych gier na automatach

Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że sukcesywnie zwiększa się liczba zarejestrowanych i zweryfikowanych punktów gier na automatach o niskich wygranych.

Te efekty to wynik działań kontrol-nych podejmowanych w okresie od lutego do listopada 2004 r. w podmiotach urządzających nielegalne gry na automatach przez służby celne, skarbowe i policję.

Cel kontroli to nie tylko identyfikacja „szarej strefy”, ale także podjęcie jak największej liczby postępowań karnych skarbowych po to, by ograniczyć przestępczy proceder.

Na 2707 przeprowadzonych kontroli w 569 przypadkach – po zabezpieczeniu dowodów – przekazano sprawy karne skarbowe dotyczące urządzania gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach i zakładach wzajemnych do dalszego prowadzenia właściwym urzędom skarbowym.

Największą aktywnością w przeprowadzonych kontrolach wykazały się izby celne w Olsztynie, Krakowie i Poznaniu, przy czym to właśnie izba celna w Krakowie przekazała największą ilość spraw karnych skarbowych do urzędów skarbowych.

W trakcie przeprowadzonych kontroli dokonano także – w związku z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia przepisów art. 107 kodeksu karnego skarbowego – zabezpieczenia 3068 automatów (najwięcej przez izby z Wrocławia, Katowic i Krakowa).

Z przekazanych informacji wynika jednak, że mimo prowadzonych działań kontrolnych w dalszym ciągu podejmowane są próby kamuflażu przestępczej działalności

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Enadis

Oprogramowanie dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK