reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Egzaminy na stanowisko audytora: termin składania dokumentów upływa 17 grudnia

Egzaminy na stanowisko audytora: termin składania dokumentów upływa 17 grudnia

Osoby zatrudnione na stanowisku audytora wewnętrznego, które nie zdały jeszcze egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez ministra finansów, mają szansę zdać go 17 stycznia 2005 r. Aby jednak przystąpić do tego egzaminu, powinny do 17 grudnia br. złożyć odpowiednie dokumenty. Po 1 stycznia 2005 r. na stanowisku audytora wewnętrznego mogą być zatrudnione tylko osoby legitymujące się zdanym egzaminem.

Wprowadzając audyt wewnętrzny, ustawodawca ustalił 3-letni okres na zdobycie koniecznych, przewidzianych ustawą z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych, uprawnień. Do końca br. na stanowisku audytora może być zatrudniona osoba, która nie ma zdanego egzaminu na audytora wewnętrznego, pod warunkiem jednak, że posiada co najmniej roczne doświadczenie na stanowisku związanym z przeprowadzaniem kontroli lub audytu.

Od 1 stycznia 2005 r. na stanowisku audytora wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych będzie mogła być zatrudniona wyłącznie osoba, która m.in. złoży z wynikiem pozytywnym egzamin przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez ministra finansów. Zainteresowanie zawodem jest duże. Do jedenastu sesji egzaminacyjnych na przestrzeni półtora roku przystąpiło 3105 osób. Rekordowa była ostatnia w tym roku sesja pisemna, do której przystąpiły 634 osoby.

– Bardzo nam zależy, aby kierownicy jednostek umożliwili osobom zatrudnionym na stanowisku audytora wewnętrznego, które nie posiadają jeszcze zdanego egzaminu, przystąpienie do kolejnych sesji egzaminacyjnych, które odbędą się 17 stycznia, 11 kwietnia, 5 września i 16 listopada 2005 r. – podkreśliła Bożena Zwolenik, dyrektor Departamentu Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego w Ministerstwie Finansów. Poinformowała ona, że szczególnie ważna jest pierwsza sesja – 17 stycznia przyszłego roku, bowiem audytorzy, którzy nie będą legitymować się zdanym egzaminem, nie będą mogli wykonywać zadań audytowych w 2005 r.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Poczyński

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama