reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wchodzi w życie: rejestracja obrazu i dźwięku na imprezach masowych

Wchodzi w życie: rejestracja obrazu i dźwięku na imprezach masowych

Podczas imprez masowych obowiązkowej rejestracji obrazu i dźwięku będą podlegały od dziś m.in. sektory dla publiczności, okolice kas biletowych, bram, ogrodzeń i parkingów, a jakość zapisu musi umożliwić policji identyfikację osób zakłócających porządek i bezpieczeństwo publiczne.

Dziś, 30 listopada, wchodzi w życie rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 28 października 2004 r. w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych oraz minimalnych wymagań technicznych dla urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk (Dz.U. nr 243, poz. 2438).

Po rejestracji obrazu i dźwięku organizator imprezy masowej powinien sporządzić specjalną metrykę informacyjną i zabezpieczyć nośnik magnetyczny (elektroniczny) przed zniszczeniem oraz dostępem osób niepowołanych.

Urządzenia utrwalające obraz obsługiwane przez organizatora powinny umożliwiać ich podłączenie do urządzeń pozwalających na natychmiastowe wydrukowanie zarejestrowanego obrazu z minimalną rozdzielczością 600 dpi. Jakość utrwalanego obrazu powinna pozwalać nie tylko na identyfikację wybranych części obiektów, ale także poszczególnych osób i niebezpiecznych przedmiotów używanych w zamieszkach. Utrwalony dźwięk musi umożliwić identyfikację haseł, okrzyków i zachowań uczestników imprezy.

Urządzenia niespełniające norm określonych rozporządzeniem mogą być używane tylko do 1 marca 2005 r.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama