Kategorie

Tablice rejestracyjne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy trzeba zmieniać tablice rejestracyjne po zakupie auta 2022? No i tu chyba mamy dobrą informację dla kierowców...
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Tablic Rejestracyjnych chce zmiany wzoru tablic rejestracyjnych, ponieważ ich zdaniem, ma to rozwiązać problem ich fałszowania i poprawić bezpieczeństwo kierowców. Propozycja dziwnym trafem zbiega się z informacjami o wejściu w życie nowych przepisów.
Przerejestrowanie samochodu bez zmiany tablic: od kiedy, na czym będzie polegać i co oznacza dla kierowców? Oto najważniejsze informacje.
Zdjęcie samochodu z rejestracją spokojnie można publikować. Powód? Numer rejestracyjny pojazdu nie stanowi danych osobowych.
Jak zdobyć czarne tablice rejestracyjne? Choć zadanie jest trudne, nie wydaje się niemożliwe. Są jednak pewne warunki, które musi spełnić auto. Jakie?
Czy czarne tablice rejestracyjne są legalne? Czy cały czas można na nich jeździć po drogach? Poszukajmy odpowiedzi na to pytanie.
Jak zachować czarne tablice rejestracyjne? Choć powinny zostać wymienione podczas zmiany właściciela, kierowcy znaleźli na to sposób. Jaki?
Do kiedy były czarne tablice rejestracyjne? I czy takie oznaczenia są nadal legalne? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
Małe tablice rejestracyjne: indywidualne dobrane numery są możliwe w ich przypadku? Poszukajmy odpowiedzi na to pytanie.
Trzecia tablica rejestracyjna: wniosek, opłaty i terminy. Dziś opowiemy o wszystkim, co musisz wiedzieć starając się o trzecią tablicę rejestracyjną.
Podginanie tablicy rejestracyjnej to popularna praktyka wśród motocyklistów. Czy jest legalna i z jakimi konsekwencjami może się wiązać? Sprawdźmy.
Czy trzeba zmieniać tablice rejestracyjne po zakupie auta 2021 r.? To pytanie, które zadajemy dziś. Poszukajmy odpowiedzi w obowiązujących przepisach.
Skróty państw na tablicach rejestracyjnych: jakie są, jak je rozszyfrować i czym tak właściwie jest euroband? O tym opowiemy dziś.
Podświetlenie tablicy rejestracyjnej: przepisy również określają wymogi jego działania. Jakie powinno być i co grozi kierowcy w razie jego awarii?
Naklejka na tablicy rejestracyjnej jest konieczna do homologowania oznaczeń. Ile kosztuje naklejka legalizacyjna na tablicy rejestracyjnej?
Niemieckie rejestracje - dziś zajmiemy się tablicami, które obowiązują u naszych zachodnich sąsiadów. Co warto o nich wiedzieć?
Tablice rejestracyjne i Niemcy, czyli dziś opowiemy o tym czy na standardowych oznaczeniach można importować samochód do kraju.
Niemieckie tablice rejestracyjne będą konieczne, aby kupionym u zachodnich sąsiadów autem wrócić na kołach do Polski. Jak wyglądają?
Tablica za szybą: czy to legalne na polskich drogach, czy auto powinno zostać wycofane z ruchu? Oto pytanie na dziś.
Sprzedaż auta bez tablic? Tak, jest możliwa. Sprzedawca i kupujący muszą jednak wiedzieć, że rodzi to pewne problemy.
Oświadczenie o braku tablic: jak powinno wyglądać i co trzeba w nim zawrzeć? Oto wzór, którym można posłużyć się w urzędzie rejestrowym.
Niemieckie tablice, polskie OC? Dziś opowiemy co z polisą ubezpieczeniową w przypadku auta sprowadzonego z Niemiec, ale jeszcze przed rejestracją w Polsce.
Auto bez tablic i powrót do domu na kołach po zakupie. Co na to polskie prawo? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Jazda na tablicach kolekcjonerskich może być mało przyjemna w skutkach. A mandat to dopiero pierwsza z niespodzianek, która czekają na kierowcę.
Tymczasowe tablice rejestracyjne, czyli dziś porozmawiamy o oznaczeniach, które są wydawane np. na czas rejestracji pojazdu. Jak je zdobyć i co dają?
Brudne tablice rejestracyjne? Mandat to jedna z form kary, którą dla kierowcy mogą przygotować funkcjonariusze.
Małe tablice rejestracyjne to wyjście w stronę pojazdów sprowadzonych np. z USA. Czy w ich przypadku może się starać o wydanie dodatkowej tablicy?
Małe tablice: przeglądy będą weryfikować czy kierowca słusznie je założył. A w razie wykrycia błędów, diagnosta nie przedłuży ważności badania!
Kiedy wolno zamawiać małe tablice rejestracyjne? Ile one kosztują? I jakie kary grożą za ich zakup bez ustawowej przesłanki? O tym w naszym materiale.
Na polskich drogach zaczynają się pojawiać zielone tablice rejestracyjne. W jakich autach się pojawiają, co oznaczają i ile kosztują?
Elektryki powoli stają się elementem rzeczywistości motoryzacyjnej w Polsce. Jak zatem wygląda rejestracja samochodów elektrycznych?
Chcesz założyć w aucie bagażnik na hak, ale boisz się że zasłoni numer rejestracyjny? Od kilku lat jest pewne wyjście. Kierowca ma możliwość wyrobienia dodatkowej tablicy rejestracyjnej.
Posłowie głosowali w piątek za nowelizacją Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy wprowadzą kilka nowości. Jedną z najważniejszych jest brak obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy w czasie prowadzenia auta.
Procedura rejestracji pojazdu jest dość żmudna. Kierowca musi pojawić się w wydziale komunikacji, odstać swoje w kolejce, a następnie przedstawić urzędnikowi całą stertę dokumentów. W roku 2020 to może się zmienić.
Nowe małe tablice rejestracyjne zostały wprowadzone w lipcu ubiegłego roku. Miał to być ukłon dla posiadaczy samochodów sprowadzonych z Japonii i USA, w których nie ma miejsca na dużą standardową tablice rejestracyjną
Od 1 lipca 2018 r. będzie można zamawiać tablice rejestracyjne pojazdów o zmniejszonej czcionce i wymiarach - tak wynika z wypowiedzi ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka dla PAP. Ministerstwo infrastruktury pracuje także nad tym by kierowcy mogli poruszać się bez dowodów rejestracyjnych oraz możliwością rejestracji pojazdu w miejscu zakupu.
Projekt nowelizacji ustawy wprowadzającej profesjonalne tablice rejestracyjne, czyli nową formę czasowej rejestracji pojazdów został przyjęty przez Radę Ministrów. Możliwe będzie użycie jednego kompletu tablic rejestracyjnych na wiele pojazdów.
Rząd chce umożliwić rejestrację wielu samochodów na jeden numer i jeden dokument. Taki „profesjonalny dowód rejestracyjny” ma ułatwić życie m.in. producentom samochodów, którzy muszą przetestować swoje auta, a także sprzedawcom aut. Obecnie muszą bowiem oni każdy pojazd rejestrować oddzielnie.
Można wyrobić dodatkową tablicę rejestracyjną na bagażnik rowerowy. Oznacza to, że od stycznia 2016 r. można legalnie korzystać z bagażników rowerowych montowanych na haku holowniczym auta.
Duże firmy mają w swojej flocie wiele pojazdów. Czy do prawidłowej ewidencji kosztów ich eksploatacji wymagany jest wpis z numerem rejestracyjnym danego pojazdu na fakturze?
Wygląda na to, że niedługo korzystanie z bagażników montowanych na haku holowniczym nie będzie narażało kierowcy na mandat (zasłanianie tablicy rejestracyjnej). Mają wejść w życie przepisy umożliwiające wydanie i korzystanie z trzeciej tablicy rejestracyjnej.
Problem z zasłaniem tylnych tablic rejestracyjnych przez bagażniki rowerowe ma być rozwiązany. Niedługo wejdzie w życie zapis pozwalający na wydanie 3 tablicy rejestracyjne dla jednego pojazdu.
Ministerstwo Infrastruktury opracowuje projekt rozporządzenia, które umożliwi zakup i montaż trzeciej tablicy rejestracyjnej, przeznaczonej do bagażników rowerowych montowanych na hakach w samochodach. Obecnie większość tego typu konstrukcji zasłania tylną tablicę rejestracyjną auta, co jest niezgodne polskimi przepisami.
Aby wyróżnić auto spośród innych pojazdów można pokusić się o wyrobienie indywidualnych tablic rejestracyjnych. Jakie są ich zalety i wady?
Czy istnieje obowiązek wymiany czarnych tablic rejestracyjnych na nowe- białe? Posiadam samochód od 10 lat i nie mam zamiaru go zmieniać – czy muszę zmienić tablice i czy grozi mi jakaś kara za jazdę ze starymi?