Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczeństwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Edukacja i automatyzacja sposobami na poprawienie bezpieczeństwa w magazynie

Najczęstszą przyczyną wypadków w magazynach są błędy ludzkie. Stosowana od lat edukacja pracowników w zakresie BHP to oczywiście niezbędny element poprawiający bezpieczeństwo pracy w magazynach. Ale „w walce” o bezpieczne magazyny, bardzo pomocny okazuje się także rozwój nowoczesnych technologii.

Czym Polacy jeżdżą na wakacje?

Czym Polacy najczęściej podróżują na wakacje? Oczywiście samochodem, a jak w tym zestawieniu wypada kolej, czy samolot?

Co oznaczają skróty nowoczesnych systemów w Lexusie?

Rozwój technologii w motoryzacji skutkuje wprowadzaniem do użytku różnego rodzaju systemy których skróty nie jest łatwo rozszyfrować. Bo, kto z nas bez problemu odgadnie co oznaczają nazwy AVS, DRS, LDH, LKA, czy VGRS...?

Czy hakerzy zagrażają naszym samochodom?

Producenci samochodów w Europie przeznaczają rocznie na innowacje ponad 44 miliardy euro. Firmy z branży motoryzacji planują swój strategiczny wzrost i rozwój, stawiając na nowe technologie związane z inteligentnymi i autonomicznymi pojazdami. Czy w takim razie hakerzy stanowią realne zagrożenie dla motoryzacji?

Jaki kolor stroju dla motocyklisty jest najbezpieczniejszy?

Kluczową kwestią podczas wyboru stroju dla motocyklisty nie jest design, ale bezpieczeństwo, jakie taki strój zapewnia. I w tym przypadku istotny jest również kolor. Jaki kolor stroju dla motocyklisty jest najbezpieczniejszy?

Gdzie w Polsce zachodzi największe ryzyko wypadku?

Więcej wypadków drogowych zdarza się podczas dobrej pogody niż podczas złej. Ale, gdzie w Polsce ryzyko wystąpienia wypadku drogowego jest największe? Okazuje się, ze wcale nie jest to województwo Mazowieckie.

Jak się zachować w przypadku rozerwania opony?

Nagłe rozerwanie opony podczas jazdy zdarza się stosunkowo rzadko, niemniej warto być przygotowanym na taką ewentualność. Jak się w takim przypadku zachować?

Wiosna – najniebezpieczniejsza pora roku dla kierowców?

Rozpoczęła się wiosna, pogoda się poprawiła. Takie warunki wydają się idealne do dobrej, bezpiecznej jazdy samochodem. Jednak wiosną polscy kierowcy powodują więcej wypadków.

Najczęstsze przewinienia kierowców

Badania dowodzą, że 8 na 10 kierowców wciąż prowadzi samochód mimo bardo dużego zmęczenia. Przerażające? Owszem, a to tylko jedno z wielu naszych przewinień.

Kolizja z pieszym przy prędkości 60 km/h

Czy pieszy ma szanse przeżycia po kolizji z samochodem jadącym 60 km/h? Nawet przy tak, wydawałoby się niewielkiej prędkości szanse przeżycia pieszego są nikłe.

Polski transport otrzyma wsparcie ponad 700 mln

Usprawnienie ratownictwa w transporcie kolejowym i działania edukacyjne na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego to tylko dwa z pięciu projektów, które zostaną dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Które godziny są najlepsze do jazdy samochodem?

Które godziny są najlepsze do jazdy samochodem? Wielu kierowców planując podróż autem wybierają godziny poranne lub wieczorne. Czy słusznie?

Wpływ korzystania z telefonu podczas jazdy na bezpieczeństwo

Kierowca, którzy korzysta z telefonu trzymając urządzenie w dłoni znacznie zwiększa ryzyko wypadku. W przypadku wysyłania wiadomości - aż 6-krotnie.

Dlaczego jazda o zmroku jesienią jest tak niebezpieczna?

Jesień to okres bardzo wymagający dla kierowcy. Częste opady deszczu i szybko zapadający zmrok to tylko niektóre z utrudnień z jakimi muszą się zmierzyć kierowcy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jak prawidłowo nosić odblaski?

Prawo nakłada na pieszych noszenie w określonych sytuacjach elementy odblaskowe. Jak prawidłowo je nosić, by działały możliwie najefektywniej.

Czy zapinasz pasy bezpieczeństwa w autobusie?

Polacy nadal niechętnie zapinają pasy bezpieczeństwa w autobusach. Utarte od lat przyzwyczajenie są trudne do przezwyciężenia. Zaledwie 44% z Nas używa pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy autokarem.

Bezpieczeństwo musi stać się priorytetem dla zarządów firm

Niemal każdego dnia wiadomości o kradzieżach danych docierają do nas z serwisów informacyjnych. I chociaż firmy starają się przeciwdziałać cyberzagrożeniom, wydając coraz więcej na infrastrukturę bezpieczeństwa, to częstotliwość tego typu przestępstw oraz powodowane nimi straty nieustannie rosną.

Czy zapinanie pasów wpływa na bezpieczeństwo?

Czy zapinanie pasów w samochodzie ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy? Co na ten temat dowodzą statystyki z wypadków?

Opony z mniszka lekarskiego!

Czy można wytwarzać opony z ziół? Jak najbardziej! Chce tego dowieźć Continental, który przygotowuje placówkę naukową mającą na celu rozwijanie uprawy roślin i przygotowywanie z nich surowca do produkcji opon.

Ford Driving Skills for Life w Polsce!

Ford rozpoczął w Polsce program doskonalenia techniki jazdy wśród młodych kierowców. Ford Driving Skills for Life, bo tak się on nazywa, kierowany jest do osób w wieku 18-24 lat, którzy chcą stać się lepszymi kierowcami, świadomymi odpowiedzialności jaką biorą na siebie siadając za kierownicą.

Czy jazda bez zapiętych pasów jest bezpieczniejsza?

W opinii części kierowców pasażerowie, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa mają większe szanse przeżycia podczas wypadku. Czy to prawda?

Dlaczego jazda o wschodzie słońca może być niebezpieczna?

Poranna jazda wbrew pozorom może by bardziej niebezpieczna niż ta nocna. Wszystko przez silnie oślepiające słońce. Warto zatem być odpowiednio przygotowanym do takiej jazdy.

Toyota wdraża pomysł poprawiający bezpieczeństwo klientów flotowych

Toyota wraz z firmą Aioi Nissay Dowa Insurance wcielą w życie nowy pomysł mający na celu poprawić bezpieczeństwo swoich klientów flotowych. Na czym polega ich najnowsze rozwiązanie?

Rozkojarzenie jest przyczyną 60% wypadków, w których winni są młodzi kierowcy

Rozkojarzenie kierowców, które jest wynikiem m.in. interakcji z pasażerami lub używaniem telefonu komórkowego to główna przyczyna 60% wypadków, które się zdarzyły z winy młodych kierowców.

Która pora dnia jest najniebezpieczniejsza do jazdy samochodem?

Która pora dnia jest najniebezpieczniejsza do jazdy samochodem? Okazuje się, że wyjątkowo niebezpieczny pod względem prowadzenia samochodu jest okres do 45 minut po wschodzie słońca. Dlaczego?

Poradnik dla początkującego kierowcy

Początkujący kierowcy muszą wyrobić w sobie sporo nawyków, tak by podróże samochodem upływały bez przykrych niespodzianek. Przedstawiamy poradnik dla początkującego kierowcy.

Ile kosztują dodatkowe systemy bezpieczeństwa w samochodach?

Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa nie dość, że jest coraz chętniej wybierane przez klientów, to na dodatek jest coraz bardziej zaawansowane. Ile jednak kosztuje jazda autem z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa?

Przewodnik Bezpiecznego Kierowcy

Eksperci jednego z towarzystw ubezpieczeniowych zwrócili uwagę na najważniejsze zagadnienia dotyczące jazdy autem, od których zależy nasze bezpieczeństwo. Oto praktyczny przewodnik bezpiecznego kierowcy.

Jakie są przyczyny wypadków drogowych w Polsce?

Według raportu „Wypadki drogowe w 2015 roku” w zeszłym roku na polskich drogach zdarzyło się 32 967 wypadków drogowych. Jakie są ich główne przyczyny? Czy Polacy są źle wyszkoleni?

Brak komunikacji w zakresie ochrony firmowych danych

Obecna komunikacja między działami IT a zarządami firm w kwestii ochrony danych pozostawia wiele do życzenia. O co powinny zadbać przedsiębiorstwa, aby poprawić poziom swojego cyberbezpieczeństwa?

Z których dróg korzystać w trakcie Światowych Dni Młodzieży?

GDDKiA przedstawiła mapę dróg rekomendowanych do korzystania w trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży. Które to drogi?

Jak prawidłowo reagować za kierownicą na silne podmuchy wiatru?

Według danych Policji w ubiegłym roku aż 11 760 wypadków było spowodowanych silnym wiatrem, zachmurzeniem i opadami deszczu. W jaki sposób kierowca powinien zareagować na silny podmuch wiatru. Jak się zachować, gdy zaskoczy nas podczas jazdy nawałnica?

Dziecięce manekiny w testach zderzeniowych Toyoty!

Trzy pary wirtualnych manekinów zostały przygotowane przez Toyotę do badania obrażeń u dzieci w trakcie wypadków samochodowych. Co dokładnie mają one sprawdzać?

Agresja drogowa – czym jest to zjawisko?

Agresja drogowa to zjawisko coraz powszechniejsze w wielu regionach Europy. Jaka jest jej definicja i jak ją zwalczać?

Który fotoradar zarejestruje wykroczenia kierowców?

Od nowego roku Straże Miejskie i Gminne w Polsce utraciły prawo do kontroli prędkości przy użyciu fotoradarów. Nie oznacza to jednak, że kierowcy stali się bezkarni. Na drodze pojawiło się szereg nowych urządzeń, skutecznie dyscyplinujących kierowców.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa - jak działa Opel OnStar?

System OnStar przygotowany przez Opla ma na celu zwiększyć komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących autem. Aby sprawdzić jego możliwości

Jak projektuje się fotele samochodowe?

Dobrze zaprojektowany fotel samochodowy ma ogromny wpływ na komfort i zdrowie jego pasażera. Jak buduje się najlepsze siedzenia samochodowe?

Wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej odbije się negatywnie na bezpieczeństwie w ruchu drogowym?

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych wyraziło swoją opinię na temat projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej z dnia 2 lutego 2016 r. Według SDCM obecny projekt ustawy może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jak często myć szyby w samochodzie?

Jak często myć szyby w samochodzie? Odpowiedź banalna - tak często jak się zabrudzą. jednak wielu zabrudzeń nie widać w świetle dziennym i dają o sobie znać dopiero gdy zaczyna się ściemniać. Jest to niebezpieczne szczególnie w okresie zimowym.

Akcja "Bezpieczny Autokar"

Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła akcję "Bezpieczny Autokar". Na czym polega to przedsięwzięcie, które potrwa do 28 lutego?

Jak poprawić bezpieczeństwo na drogach, przy których rosną drzewa?

Wzdłuż wielu polskich dróg nadal gęsto rosną drzewa, które przy ewentualnym błędzie kierowcy zwiększają ryzyko poważnych obrażeń czy śmierci u wśród uczestników wypadku. Powstał zatem nowy projekt mający na celu chronić nie tylko ludzi, ale i drzewa.

Motocyklowy asystent zmiany pasa ruchu

Asystent zmiany pasa ruchu to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w w samochodach osobowych. Teraz trafi ono także do motocykli.

Do końca roku powstanie 29 punktów odcinkowego pomiaru prędkości

Do końca tego roku powstanie w Polsce 29 miejsc, w których badana będzie średnia prędkość z jaką poruszą się dany pojazd po drodze. Nowy system nie powstanie jednak w Warszawie jak wcześniej zapowiadano.

Jak udzielić pierwszej pomocy w wypadku samochodowym?

Liczba zabitych w wypadkach samochodowych w Polsce z każdym rokiem maleje. Mimo to ofiar mogłoby być mniej, gdyby więcej kierowców potrafiło udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Motointegrator sprawdził poziom wiedzy polskich kierowców na temat udzielanie pierwszej pomocy. Oto wyniki jego quizu.

Regały w magazynie – podstawowe zasady bezpiecznej eksploatacji

Właściwe eksploatacja regałów w magazynie pozwala zachować ciągłość pracy, zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z koniecznością przestoju na skutek ewentualnego wypadku lub awarii.

Inteligentny samochód przyszłości - jak będzie działać?

Inżynierowie coraz śmielej eksperymentują z autonomicznymi samochodami przyszłości. Widzą w nich sposób nie tylko na poprawę komfortu jazdy ale i na jej bezpieczeństwo. Czego możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości od samochodu?

Czy wodór to bezpieczne paliwo?

Coraz więcej producentów samochodów potwierdza, że wodór będzie paliwem, które w przyszłości będzie zasilało silniki samochodów. Ale, czy wodór jest bezpieczny?

Na ile odblaski poprawiają bezpieczeństwo pieszych?

Według aktualnych przepisów drogowych piesie mają obowiązek poruszania się po drogach po zmierzchu będąc wyposażonym w elementy odblaskowe na ubraniu. Czy i w jakim stopniu odblaski mogą poprawić bezpieczeństwo pieszych na drogach?

NIK: brak wyraźnej poprawy bezpieczeństwa po wprowadzeniu nowych zasad kształcenia kierowców

Aktualne zasady kształcenia nowych kierowców nie przynoszą wyraźnej poprawy bezpieczeństwa na drogach w Polsce - takie są ustalenia NIK.

Służby mundurowe przeprowadzą ćwiczenia symulujące atak na metro w Warszawie

Polskie służby mundurowe będą we wtorek ćwiczyć reakcje na wypadek ataku na metro. Opanować mają zachowania i procedury potrzebne na wypadek skażenia chemicznego, biologicznego i radiacyjnego.