Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu sprzęgło. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące sprzęgło.
Czy odpalać samochód z wciśniętym sprzęgłem? Podpowiadamy.
Aktualizacja: 05.11.2020
Czy odpalać samochód z wciśniętym sprzęgłem? Jakie to niesie skutki dla układu napędowego i czy nie wpływa na trwałość silnika? Sprawdziliśmy. »
Czy można wymienić sprzęgło bez koła dwumasowego?
Aktualizacja: 21.10.2020
Naprawa sprzęgła generuje potężne koszty. Jak je obniżyć? Pomijając wymianę dwumasy. A więc czy można wymienić sprzęgło bez koła dwumasowego? »
W jaki sposób można spalić sprzęgło?
Aktualizacja: 15.10.2020
Nieumiejętna obsługa samochodu może narobić kierowcy problemów. Przykład? Dotyczy sprzęgła. W jaki sposób można spalić sprzęgło? »
Co to znaczy że sprzęgło się ślizga? Sprawdźcie!
Aktualizacja: 13.10.2020
Dziś postaramy się ustalić co to znaczy że sprzęgło się ślizga. Zobaczcie jak rozpoznać usterkę i ile mogą wynieść potencjalne koszty naprawy. »
Jak rozpoznać zużyte sprzęgło? Sprawdź nasze wskazówki.
Aktualizacja: 12.10.2020
Masz problem ze skrzynią biegów? Nie wiesz jak rozpoznać zużyte sprzęgło? O tym właśnie opowiemy w naszym dzisiejszym materiale. »
Co najpierw: sprzęgło czy hamulec? Czyli technika zwalniania
Aktualizacja: 12.10.2020
Chcecie zwolnić lub zatrzymać auto? Powinniście zatem wiedzieć co nacisnąć w pierwszej kolejności. A więc co najpierw: sprzęgło czy hamulec? »
Skręcanie z wciśniętym sprzęgłem. Czemu jest groźne?
Aktualizacja: 02.10.2020
Różni kierowcy mają różne nawyki. Jak zatem ocenić zachowanie polegające na skręcaniu z wciśniętym sprzęgłem? Dziś właśnie o tym opowiemy. Zobaczcie czemu takie przyzwyczajenie może być groźne. »
Jazda z wciśniętym sprzęgłem. Czym to grozi?
Aktualizacja: 30.09.2020
Kierowcy bardzo często mają nawyk polegający na jeździe z nogą umieszczoną nad pedałem sprzęgła. Czemu jest on groźny dla silnika? Bo może doprowadzić do jazdy z wciśniętym sprzęgłem. A to oznacza spore koszty. »
Sprzęgło hydrokinetyczne - co to takiego i jak działa?
Aktualizacja: 15.07.2020
Chyba każdy kierowca pamięta przekładnie automatyczne starego typu. Tak, obniżały osiągi samochodu i podwyższały spalanie. Z drugiej strony były trwałe. A bezawaryjność gwarantowało im sprzęgło hydrokinetyczne. »
Przyczyny awarii koła dwumasowego - co decyduje o awarii sprzęgła?
Aktualizacja: 07.07.2020
Koło dwumasowe wytrzymuje przeciętnie od 60 do nawet 300 tysięcy kilometrów. Od czego zależy jego trwałość? Głównie od nawyków kierowcy. Jakie zatem są przyczyny awarii koła dwumasowego? »
Łożysko oporowe Toyota Yaris 1.0 VVT-i. Usterka popularna?
Aktualizacja: 09.06.2020
Łożysko oporowe jest jednym z tych elementów, które umożliwiają prawidłową pracę sprzęgła. Jako że w tym samym czasie podlega działaniu dużych przeciążeń, z czasem zużywa się. A w silniku 1.0 VVT-i Toyoty szybciej niż czasem... »
Sprzęgło wielopłytkowe, czyli serce dołączanego napędu 4x4
Aktualizacja: 24.02.2020
W codziennej eksploatacji kierowca wcale nie potrzebuje stałego 4x4. Układ dołączany jest zatem idealnym rozwiązaniem. Czemu zawdzięcza swoje zalety? Oczywiście prostemu sprzęgłu wielopłytkowemu. »
Jak nie spalić sprzęgła? Oto złote zasady!
Aktualizacja: 05.02.2020
To sprzęgło sprawia, że z łatwością możemy zmieniać biegi w skrzyni. A z uwagi na wysoką cenę naprawy, jego awarię kierowca będzie wspominać naprawdę długo. Jak zatem dbać o sprzęgło i sprawić żeby się nie spaliło zbyt szybko? »
Łożysko oporowe sprzęgła - jak działa i do czego służy?
Aktualizacja: 26.06.2019
Wciskasz pedał sprzęgła i pojawia się dziwny dźwięk? To może oznaczać, że w twoim aucie awarii uległo łożysko oporowe sprzęgła. Sprawdź na ile to poważna usterka. »
Zamienniki oryginalnych części - sprzęgła i koła dwumasowe
Aktualizacja: 30.10.2013
Sprzęgła oraz dwumasowe koła zamachowe są jednymi z najdroższych elementów w układzie napędowym samochodów. Przedstawiamy listę wybranych, popularnych zamienników oryginalnych części zamiennych elementów sprzęgła i koła dwumasowego. »