Kategorie

Czyszczenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Oto kilka wskazówek jaka myjnia będzie najbezpieczniejsza dla twojego samochodu.
Sporo osób zabiera ze sobą w samochodową podróż ulubione zwierzątko. Jedne znoszą jazdę samochodem całkiem dobrze, inne są zdenerwowane, przerażone.
Utrzymanie skórzanej tapicerki w aucie nie jest takie proste. Dbanie o nią systematycznie przedłuża jej żywot w samochodzie.
Zawsze chcemy aby nasz samochód był w środku pachnący i czysty. Jak go wyczyścić?
Gdy kupujemy od kogoś samochód, bywa tak, że znajdują się na nim naklejki, które nie przypadły nam do gustu. Jak je usunąć?
Zdarza się czasami, że jadąc drogą gdzie jest świeżo wylewany asfalt, trochę czarnej mazi przyklei się do karoserii. Oto jak tych niechcianych zabrudzeń się pozbyć, by nie uszkodzić karoserii.
Smoła, soki z drzew, robactwo i ślady obecności ptaków w naszej okolicy często bywają trudne do usunięcia z nadwozia. Podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić.
Efektu wypolerowanych felg nie trzeba nikomu reklamować. Koszt profesjonalnej usługi w specjalistycznym zakładzie może jednak przekroczyć sumę tysiąca złotych za komplet felg. Podpowiadamy, jak można zrobić to samemu.
Taka usługa w profesjonalnym zakładzie kosztuje dość sporo. Tymczasem, mając trochę wolnego czasu możemy zrobić to samemu za ułamek tej sumy.
Coraz częściej możemy spotkać samochody, których felgi błyszczą niczym lustro. Taki efekt uzyskuje się dzięki polerowaniu powierzchni obręczy.
Polerowanie felg to zabieg, który sprawi, że nasze koła będą lśnić niczym powierzchnia lustra.
Felgi ze zniszczonym lub porysowanym lakierem możemy odnowić, przywracając im blask. Jak to zrobić?
Konserwacja układu chłodzenia jest niezbędna. Silnik produkuje ogromne ilości ciepła, a układ chłodzenia chroni go przed zatarciem i całkowitym zniszczeniem. Oto kilka porad, jak zadbać o prawidłowe działanie układu chłodzenia.
Czasami woski schodzą szybciej niż zakładaliśmy.
Prosty sposób, aby zadbać o skórzane fotele w samochodzie.
Szybki sposób na umycie brudnych felg.
Szybkie i proste rady jak usunąć po podróży owady z naszego samochodu.
Prosty sposób na usunięcie naklejek z lakieru samochodu.
Na parkingu jakiś samochód delikatnie zarysował karoserię twojego auta? Na szczęście nie ma wgniecenia, ale na samochodzie została rysa innego koloru. Aby ją usunąć i przywrócić pierwotny kolor karoserii:
Jeśli już nie możesz patrzeć na stare nalepki na zderzaku samochodu - po prostu je usuń!
Dbając o samochód, trzeba również dbać o jego wnętrze. Jak należy czyścić dywaniki samochodowe.
Brudne felgi w aucie to tak jak brudne buty u człowieka. Sprawdź, jak należy je prawidłowo czyścić.
Wkurzają cie zaparowane szyby zimą? Oto jak możesz sobie z tym poradzić.
Skończyła się pasta to polerowania? Można sobie inaczej poradzić z czyszczeniem samochodu. Oto sposób.
Pozostałości po naklejkach są bardzo nieestetyczne, a z czasem jest jeszcze gorzej. Poświęć parę chwil na definitywne ich usunięcie.
Czasem znajdujemy na aucie jakiś kleisty brud czy żywicę. Jak sobie z tym poradzić?
Nie każdy wie, że są dwa rodzaje wody do spryskiwaczy.
Wydaje się, ze czyszczenie auta to pole do czystej improwizacji. Jeśli chcemy by nasz samochód był czysty a jazda nim bezpieczna, przy jego sprzątaniu należy trzymać się kilku ważnych zasad.
Widoczność to podstawa. Jej brak możemy nawet przypłacić życiem. Oto kilka sztuczek, które pozwolą przywrócić blask naszemu oknu na jezdnię.
Zwierzaki, papierosy, jedzące dzieci. Źródeł niemiłych aromatów w aucie jest mnóstwo. Jak sobie z nimi radzić?
Monitor LCD daje znakomitą jakość obrazu, ale tylko wtedy, gdy jest czysty. Jakich preparatów używać do czyszczenia tego typu powierzchni?
Komputer to duży wydatek i każda jego naprawa wiąże się ze sporymi kosztami. Aby się na nie nie narażać stosuj się do poniższych porad.
Czyszczenie klawiatury to nie lada wyczyn. Nawet jeśli kupimy specjalne środki czyszczące, to i tak, okruchy, które znajdują się między klawiszami najprawdopodobniej zostaną na swoim miejscu. A brudna klawiatura to raj dla bakterii.