reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Co może być przedmiotem leasingu

Co może być przedmiotem leasingu

Generalnie przedmiotem leasingu może być wszystko. Wszystko to, co jest przydatne do prowadzenia biznesu. Ekspert podpowiada, co może być przedmiotem leasingu.

Można wziąć w leasing oczywiście środki transportu, samochody o różnym przeznaczeniu od aut dla przedstawicieli handlowych po luksusowe limuzyny dla zarządów. Od ciągników siodłowych po specjalistyczne naczepy.

Można wyleasingować kreskę pionową, obcinarkę kurzych łapek, ćwiekarkę do czubów, generator dymu czy też całą masę specjalistycznych maszyn i urządzeń, których nazwy u niezorientowanych często budzą uśmiech.

Specjalizacja firm leasingowych

Problemem jest jednak to, że nie wszystkie firmy leasingowe leasingują wszystko. Część spośród firm leasingowych specjalizuje się w różnych segmentach rynku.

Oczywiście z wzięciem w leasing samochodu osobowego nie powinno być problemu w prawie wszystkich firmach leasingowych, to jednak bardziej specjalistyczny sprzęt może zrodzić problemy z finansowaniem po stronie firmy leasingowej.

Polecamy: Jakie tajemnice kryją firmy leasingowe?

Są firmy, które specjalizują się w leasingowaniu sprzętu medycznego, inne chętnie leasingują maszyny rolnicze czy sprzęt komputerowy. Są firmy, które leasingują tylko obrabiarki, inne są zainteresowane tylko bardzo dużymi projektami przemysłowymi.

Co więcej, często polityka „sprzętowa” firm leasingowych często się zmienia nadążając za tym co się dzieje w gospodarce. Na przykład pogorszenie się koniunktury w transporcie automatycznie zmniejsza „entuzjazm” dla leasingowania ciągników siodłowych i naczep.

Generalnie zawsze trzeba wybrać firmę, która specjalizuje się w leasingu danego rodzaju sprzętu lub firmę uniwersalną leasingując szeroki zakres sprzętu. Skąd tą wiedzę czerpać? Pomocne są strony www firm leasingowych, telefony wykonane do lokalnych oddziałów bądź firmy zajmujące się pośrednictwem w zawieraniu umów leasingowych.

Bezpieczny sprzęt i sprawdzony klient

Firmy leasingowe różnią się filozofią podejścia do biznesu leasingowego. Zdecydowana większość leasinguje tylko bezpieczny dla nich sprzęt (za bezpieczny sprzęt uważa się sprzęt cechujący się dużym płynnym rynkiem i niską utratą wartości w czasie trwania umowy leasingowej).

Pozostałe w swej polityce kierują się oceną kondycji ekonomicznej kontrahenta, czyli dla klienta, którego ocenią pozytywnie są w stanie wyleasingować każdy sprzęt.

Generalizując jeżeli usłyszą Państwo w firmie leasingowej: „tego nie da się wyleasingować” tak naprawdę usłyszeli Państwo „tego się nie da wyleasingować w tej firmie” . Pozostaje poszukać innej, dla której to nie sprzęt będzie problemem.

Polecamy: Czy leasingiem można sfinansować rozpoczęcie działalności?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kalinowska

Dyrektor inwestycyjny, Podlaski Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama