| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

Niezależnie od poziomu finansowania, oprocentowanie niższe o 0,3 pkt proc. otrzymają wszystkie osoby, które wykupią ubezpieczenie na życie. Dodatkowo istnieje możliwość obniżenia marży o kolejne 0,1 pkt proc., jeśli klient otworzy w Euro Banku rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej i na to konto będzie przelewał wynagrodzenie. Z promocji mogą skorzystać także osoby zainteresowane kredytem w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Promocja obowiązuje dla decyzji kredytowych podjętych do końca maja.

Również Allianz Bank rozpoczął w lutym promocję oprocentowania kredytów hipotecznych. W ramach promocji marże zostają obniżone o 0,6 pkt. proc. Oznacza to, że marża kredytu hipotecznego wynosi teraz od 2,2 proc., a w przypadku jednoczesnego otwarcia konta osobistego w Allianz Banku nawet od 1,5 proc. W efekcie możliwe jest już oprocentowanie kredytu od 5,7 proc.

Dodatkowo w ramach promocji prowizja za przyznanie kredytu zostaje obniżona do 2 proc. dla kredytów na cel mieszkaniowy i 3 proc. przy kredycie konsumpcyjnym lub konsolidacyjnym. Przy refinansowaniu kredytów mieszkaniowych bank nie pobiera prowizji. Promocyjna oferta obowiązuje do 12 marca 2010 roku.

mBank i MultiBank od lutego umożliwiają kredytowanie do 110 proc. wartości nieruchomości. Kwota kredytu ponad 100 proc. może jednak zostać wykorzystania wyłącznie na sfinansowanie składek z tytułu ubezpieczeń oraz prowizji związanych z udzieleniem kredytu. Dotychczasowy maksymalny poziom LTV wynosił 100 proc. Jednocześnie MultiBank skrócił maksymalny okres kredytowania z 45 do 40 lat.

Dla kredytów celowych, konsolidacji i pożyczek został też obniżony maksymalny wiek kredytobiorcy z 75 do 70 lat. W przypadku kredytów i pożyczek, których zabezpieczeniem będzie nieruchomość gruntowa, konieczne jest dodatkowe oświadczenie o dostępie do drogi. W obu bankach w lutym obniżona została marża dla kredytów w euro o 0,2 pkt proc. Po zmianie marża odsetkowa dla kredytów powyżej 300 tys. zł na 100 proc. LTV to 3 proc. zamiast 3,2 proc. Przy LTV ponad 70 do 80 proc. LTV marża wynosi 2,90 proc zamiast 3,1 proc. Jednocześnie w MultiBanku o 1 pkt proc. podwyższona została maksymalna prowizja i obecnie przedział prowizji waha się od 0 do 4 proc. W marcu należące do BRE Banku mBank i MultiBank obniżyły marże odsetkowe ponownie. Teraz obowiązuje promocyjna marża 2,5 proc. dla kredytów w euro niezależnie od kwoty kredytu oraz wskaźnika LTV. Promocyjne 2 proc. obowiązuje również dla kredytów w złotych, niezależnie od kwoty kredytu oraz wskaźnika LTV, pod warunkiem przedstawienia przez klienta operatu szacunkowego. Do promocji może przystąpić klient, który zobowiąże się do zasilania rachunku wynagrodzeniem lub obrotami na rachunku biznesowym oraz wykonania transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub kredytową na kwotę min. 2 tys. zł kwartalnie. Promocja obowiązuje dla wniosków złożonych do 30 kwietnia. Zmiany objęły też liczenie zdolności kredytowej w obu bankach. Np. dochód 1 osoby równy 5000 zł, przy okresie kredytowania 30 lat, przekłada się na zdolność:

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK