reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Gotówka ze sklepowej kasy, Cash Back

Gotówka ze sklepowej kasy, Cash Back

Do jednej z najnowszych usług oferowanych przez operatorów kart płatniczych zaliczyć możemy Cash Back. Jest to możliwość zrobienia wypłaty gotówki w kasie sklepu, przy okazji robienia zakupów.

Dawniej możliwość wypłaty gotówki za pomocą terminala płatniczego istniała jedynie w placówkach banków i hotelach. Bankowe i hotelowe terminale wyposażone są w funkcję „gotówka”, dzięki której istnieje możliwość wypłaty pieniędzy za pomocą karty w okienku kasowym. Obecnie operatorzy kart płatniczych wprowadzają usługę Cash Back, polegającą na możliwości wypłaty gotówki z kasy w punktach handlowo-usługowych przy okazji robienia płatności za towary lub usługi.

Cash Back znany jest na świecie od 1980 roku i cieszy Się rosnącą popularnością w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii.

Warunkiem wykonania usługi Cash Back jest zrobienie płatności za pomocą karty. Kwota wypłaty jest dowolna, nie może przekroczyć jednak 200 zł. Usługa ta dostępna jest dla krajowych kart systemu VISA oraz MasterCard wyposażonych zarówno w pasek magnetyczny jak i mikroprocesor (Chip). Następnym warunkiem wykonania tej operacji jest uruchomienie tej funkcji dla danej karty przez bank.

Wypłaconej w sklepie gotówki nie można wpłacić na rachunek karty za pomocą terminala. Funkcja „uznanie”(zwrot pieniędzy na rachunek karty w przypadku reklamacji lub zwrotu towaru) możliwa jest tylko w odniesieniu do transakcji sprzedaży a nie wypłaty gotówki.

Zalety nowej usługi

Oczekuje się, że Cash Back zyskiwał będzie popularność w miejscach, gdzie nasycenie sieci bankomatów jest bardzo małe, np. w niewielkich miejscowościach turystycznych. Wprowadzenie usługi powinno przynieść korzyści także przedsiębiorcom, właścicielom sklepów. Cash Back może wpłynąć na zwiększenie obrotów poprzez większą liczbę klientów i większą wartość średniego rachunku. Wypłacanie gotówki ze sklepowej kasy może wpłynąć na zmniejszenie kosztów obsługi gotówki. Oczekiwaną zaletą usługi Cash Back ma być lojalność obecnych i pozyskiwanie nowych klientów, którzy będą chcieli wypłacić gotówkę przy okacji codziennych zakupów.

Ważne

Aby upewnić się, czy Cash Back jest dostępny dla posiadanej przez nas karty płatniczej należy zwrócić się z pytaniem do banku, wystawcy karty. Należy się również dowiedzieć jakiej wielkości prowizja pobierana jest przez bank. Może się bowiem okazać, że transakcja jest na tyle droga, że lepiej poświęcić więcej czasu na szukanie bankomatu. Należy również pamiętać, że wypłacanie gotówki z kart kredytowych jest dużo droższe niż z kart debetowych. Przy wypłacie pieniędzy z karty kredytowej nie obowiązuje grace period (okres bezodsetkowy), odsetki kredytu gotówkowego liczone są od momentu wypłaty i są one często znacznie wyższe od kredytu transakcji bezgotówkowych.

Wybierz kartę kredytową

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama