| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Filtrowanie wiadomości na koncie (Gmail)

Filtrowanie wiadomości na koncie (Gmail)

Jeśli chcesz skutecznie zarządzać wiadomościami otrzymywanymi na konto pocztowe w usłudze Gmail wykorzystaj system filtrów, które automatycznie wykonają za Ciebie szereg czynności związanych z przesyłkami od konkretnych adresatów.

Filtrowanie jest skutecznym sposobem na zarządzanie zarówno przychodzącą jak i już istniejącą pocztą na koncie. Dzięki niej nie musisz za każdym razem wykonywać ręcznie tych samych czynności. System filtrowania dostępny jest również w Gmailu. Pokażemy Ci jak z niego skorzystać.

Możesz skorzystać z filtrów na kilka sposobów. Pierwszy z nich to wybranie odpowiedniego polecenia w widoku wiadomości. Po rozwinięciu listy pod przecinkiem Więcej czynności wybierz polecenie Filtruj wiadomości tego typu. Zostanie uruchomiony kreator tworzenia nowego filtru. Dodatkowo odnośnik do niego znajdziesz obok pola wyszukiwarki (Utwórz filtr).

1. W polu kreatora wprowadzasz w pierwszej kolejności kryteria wyszukiwania wiadomości do filtrowania. Przycisk Wyszukiwanie testowe pozwala ocenić, które z wiadomości będą podlegały filtrowaniu.

2. Kolejny etap to wybór konkretnej czynności, jaką będzie wykonywał filtr po zidentyfikowaniu wiadomości. Możesz między innymi automatycznie przekazać wiadomość dalej, skasować, oznaczyć jako przeczytaną czy oznaczyć gwiazdką.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »