reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak mniej płacić za usługi bankowe?

Czy wiesz jak mniej płacić za usługi bankowe?

Wydatki związane z usługami bankowymi mogą być mniejsze, jeśli będziesz stosował się do poniższych rad.

Jeżeli twój bank jest za drogi to zmień go i przenieś się do innego. Różnice z kosztami na pewno się zmienią. Jednak zmiana banku będzie wymagać od ciebie czasu i poświęcenia, lecz wszystko potem odbije się pozytywnie.

Premie bankowe, nie zapominaj o nich. Większa cześć banków premiuje swoich klientów przelewając wynagrodzenia. Mogą też zwolnić się z wielu opłat jeśli tylko rachunek regularnie jest zasilany. Może zaoszczędzić na tym od kilkunastu do nawet kilkuset złotych.

Dostosuj konto do swoich do twoich potrzeb. Niektóre banki mają w swojej ofercie kilkanaście rodzajów opłat niektóre opłaty są niższe, ale pozostałe będą większe. Na tym możemy zaoszczędzić do kilkuset złotych miesięcznie.

Nie zaciągaj nie potrzebnych kredytów. Nie zaciąga ich kiedy to nie jest konieczne. W sytuacji kiedy dysponujesz wolnymi środkami spłać przednie zaciągnięte kredyt. Jeśli pożyczka jest koniecznością zastanów się nad zaciągnięciem kredytu w rachunku. Zapłacisz odsetki od faktycznie zaciągniętego długu, środki wpływające będą zmniejszać poziom zadłużenia.

Nie wypłacaj w obcych bankomatach, ponieważ rzadko który bank pozwala bezpłatnie wypłacać z bankomatów w Polsce. Darmowe jest skorzystanie z maszyn należących do banku instytucji związanych z tym bankiem. Będzie to wymagać prowizji ustalonej bądź procentowej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

bank big
bank big

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama