reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak kupić zadłużone mieszkanie?

Czy wiesz jak kupić zadłużone mieszkanie?

Zakup mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym jest możliwy, gdy spełni się odpowiednie formalności. Co musisz zrobić i na co uważać.

Jeżeli nie podpisałeś umowy przedwstępnej ze sprzedającym która zobowiązuje właściciela do sprzedaży nieruchomości wolnej od obciążeń, musisz spłacić dług płacąc całą wartość nieruchomości lub jej część (zw. przekaz art. 921 - 925 kc).

Jeżeli chcesz kupić zadłużoną nieruchomość i na jej zakup zaciągnąć kredyt, twój bank zażąda od banku osoby sprzedającej opinii, w której znajdzie się numer konta, na jakie mają trafić twoje pieniądze, wysokość kwoty, która ma być przelana oraz oświadczenie banku, w którym zaciągał kredyt sprzedający, że zaraz po otrzymaniu środków na spłatę kredytu, bank zgodzi się na wykreślenie hipoteki.

Po spłaceniu przez ciebie długu bank wykreśli wykreślić hipotekę z księgi wieczystej. Teraz będzie można wpisać nową hipotekę do księgi wieczystej nieruchomości. Musisz pamiętać także, że bank sprzedającego zgodzi się na usunięcie roszczenia tylko wtedy, gdy otrzyma zwrot pożyczonych środków. Za wpis do księgi wieczystej płacisz 200 zł.

Jeżeli kupujesz nieruchomość za gotówkę musisz najpierw uregulować zadłużenie w banku sprzedającego, a dopiero potem bank wypłaci ci resztę pieniędzy (cena mieszkania minus zadłużenie w banku).

Uwaga! Przy nabywaniu zadłużonej nieruchomości koniecznie zwróć uwagę na wpis w Dziale III Księgi Wieczystej ostrzeżenia o toczącej się za nieruchomość egzekucji. Wpis oznacza, że sprzedający jest dłużnikiem co najmniej jednego wierzyciela, a wierzyciel ten prowadzi egzekucję komorniczą, która może się zakończyć sprzedażą nieruchomości na licytacji prowadzonej u komornika. Dopiero gdy ten wpis zniknie z księgi, możesz przystąpić do transakcji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama