reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Młody rolnik a prowadzenie działalności

Młody rolnik a prowadzenie działalności

Ułatwianie startu młodym rolnikom jest działaniem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jego celem jest kreowanie zmian w sektorze rolnym przez ułatwienie przejmowania lub zakładania gospodarstw rolnych przez młode osoby.

Działania jest skierowane do osób fizycznych, które po raz pierwszy podejmują się samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego. O środki może występować podmiot, który:  nie prowadził działalności rolniczej i nie posiadał nieruchomości rolnej o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych lub prowadzi działalność rolniczą, w szczególności posiada nieruchomość rolną o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych: a) w drodze spadku, lub b) w drodze spadku lub darowizny otrzymanych w trakcie pobierania nauki albo przed uzyskaniem pełnoletniości lub c) w sposób nie wymieniony wyżej, wyłącznie w ramach pierwszego naboru wniosków (tj. naboru z roku 2007.

Przyznawane w ramach programu środki to jednorazowa premia w wysokości 50 tys. złotych. Wartość owej premii nie jest jednakże sztywna i nie może przewyższać kwoty 55 tys. EUR.

Istotnym jest to, iż uzyskane środki podlegać będą zwrotowi w całości lub części, w sytuacji, gdy młody rolnik nie wypełni zobowiązań odnoszących się w szczególności do prowadzenia gospodarstwa, obowiązku ubezpieczenia się w KRUS-ie przez wskazany okres oraz realizacji założeń biznesplanu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

More7 Polska Sp. z o.o.

More7 Polska Sp. z o.o. to poznański producent i integrator dedykowanego systemu do zarządzania relacjami z Klientem CRM7.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama