| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Spadek bezrobocia

Aktualizacja: 27.05.2010

Na koniec kwietnia br. stopa bezrobocia wyniosła 12,3 proc., wobec 12,9 proc. w marcu. W kwietniu ubiegłego roku było to 10,9 proc. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu kwietnia osiągnęła 1,973 mln i była o ponad 100 tys. mniejsza niż przed miesiącem - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Pracodawcy będą walczyć o reformę emerytur

Aktualizacja: 27.05.2010

PKPP Lewiatan jest przeciwna propozycji umożliwiającej przechodzenie na emeryturę bez względu na wiek kobietom po 35 latach pracy i mężczyznom po 40 latach pracy.Pracodawcy zrzeszeni w konfederacji poinformowali, że będą walczyć o reformę emerytur. »

Sprzedaż detaliczna co raz niższa

Aktualizacja: 27.05.2010

Sprzedaż detaliczna jest niższa niż przed rokiem. Nie zaskoczyło to ekonomistów, bo firmy już wcześniej sygnalizowały spadek duży spadek sprzedaży. »

Na dojazd do pracy poświęcamy ok. godziny

Aktualizacja: 26.05.2010

Przeciętny Polak poświęca na dojazd od domu do pracy ok. godziny - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal rynekpracy.pl na przełomie kwietnia i maja 2010 roku. »

Spadek oprocentowania kredytów mieszkaniowych

Aktualizacja: 26.05.2010

Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych w złotych, po raz pierwszy od sierpnia 2007 roku, spadło jednak poniżej 6 proc. Na spadek złożyło się obniżenie stopy WIBOR stopniowy spadek marż. »

Gold Finance o giełdowym debiucie Kulczyka

Aktualizacja: 26.05.2010

Kulczyk Oil Ventures, spółka należąca do Jana Kulczyka znalazła się na GPW. Jednak okres, w którym zadebiutowała raczej nie sprzyja tego rodzaju inwestycjom. »

Stopy na niezmienionym poziomie

Aktualizacja: 26.05.2010

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Nie zaskoczyło to ekonomistów, którzy zwracają uwagę na wciąż za mały wzrost przychodów firm.  »

Emerytury i renty dla górników na innych zasadach

Aktualizacja: 25.05.2010

Od 1 maja br. obowiązuje zmiana ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie przy ustalaniu prawa do emerytury górniczej, okresy pracy górniczej wykonywanej pod ziemią stale i w pełnym wymiarze czasu pracy mogą być na wniosek pracownika rozliczane w okresach kwartalnych. »

Przedsiębiorca zarejestruje się w gminie

Aktualizacja: 20.05.2010

Przedsiębiorcy będą mogli rejestrować się dla potrzeb VAT w jednym okienku przy złożeniu wniosku o rozpoczęcie działalności gospodarczej. »

Na rynku pracy brak wykwalifikowanych pracowników fizycznych

Aktualizacja: 25.05.2010

Pomimo wysokiego bezrobocia, firmy na całym świecie doświadczają nieustających trudności w znalezieniu kandydatów na kluczowe stanowiska - wynika z corocznego badania Manpower, firmy która działa na rynku zatrudnienia. »

Dostęp do rejestrów sądowych będzie znów możliwy

Aktualizacja: 25.05.2010

W związku z poprawiającą się sytuacją powodziową w Warszawie ośrodki umożliwiające dostęp do rejestrów sądowych zostaną uruchomione wcześniej niż zakładano. »

Polska polityka pożyczkowa najskuteczniejsza w regionie

Aktualizacja: 25.05.2010

Według tygodnika EuroWeek, nasz kraj prowadzi najskuteczniejszą politykę pożyczkową w regionie. Nagrodę Most Impressive Central and Eastern European borrower odebral w Londynie, w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej Dominik Radziwiłł, wiceminister finansów. »

Prezenty zwolnione z PIT

Aktualizacja: 20.05.2010

Limit zwolnienia z PIT dla nieodpłatnych świadczeń otrzymanych w związku z promocją lub reklamą wynosi 200 złotych. »

Lekarze, prawnicy, detektywi i płacący kartę podatkową z kasą fiskalną od 1 maja 2011 r.

Aktualizacja: 29.07.2010

Kasy fiskalne będą musiały być używane przez osoby świadczące m.in. usługi prawnicze, rachunkowo-księgowe, rekrutacji pracowników, detektywistyczne, ochroniarskie, sekretarskie, tłumaczenia oraz usługi w zakresie ochrony zdrowia. Kupno kasy czeka również liczne grupy podatników płacących kartę podatkową, które obecnie objęte są zwolnieniem. Dotychczas te kategorie podatników nie miały obowiązku stosowania kas rejestrujących. »

Nowe zasady dochodzenia roszczeń w postępowaniu grupowym

Aktualizacja: 24.05.2010

W lipcu br. zacznie obowiązywać ustawa, która umożliwi dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym. Na mocy tego dokumentu pozwy zbiorowe będzie można wytaczać przede wszystkim w sprawach o charakterze konsumenckim. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »