reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Europosłowie na rzecz rozwoju telekomunikacji

Aktualizacja: 04.06.2010

W Brukseli odbyło się posiedzenie Rady UE do spraw Transportu, Telekomunikacji i Energii. Na posiedzeniu ministrowie 27 państw członkowskich omawiali wiele istotnych dla dalszego rozwoju sektora telekomunikacyjnego kwestii, między innymi dotyczące lokalizacji głównej siedziby Organu Europejskich Regulatorów BEREC. Ministrowie ustalili, że siedziba urzędu będzie mieścić się w Rydze na Łotwie. »

Jacek Rostowski o ograniczeniu wzrostu wydatków publicznych

Aktualizacja: 04.06.2010

Jacek Rostowski, minister finansów zapowiedział szybkie przekazanie do konsultacji społecznych i międzyresortowych projektu ustawy dotyczącej tzw. reguły wydatkowej. Będzie ona kluczowym elementem planu reformy finansów publicznych – w przyszłości ograniczy wzrost wydatków publicznych. »

Pomoc finansowa dla powodzian

Aktualizacja: 02.06.2010

Wojewodowie otrzymali wytyczne od szefa MSWiA dotyczące udzielania pomocy do 20 tys. złotych lub do 100 tys. złotych dla powodzian na remont lub odbudowę domów i mieszkań. »

Rosyjski minister sprawiedliwości w Polsce

Aktualizacja: 02.06.2010

W dniach 3-4 czerwca br. w Polsce będzie przebywał Aleksander Konowałow, minister sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej. »

MF o dynamice cen konsumpcyjnych

Aktualizacja: 02.06.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało dane nt. prognozowanej dynamiki cen konsumpcyjnych w maju 2010 roku. »

Zmiany kadrowe w ministerstwie finansów

Aktualizacja: 02.06.2010

Ministerstwo Finansów  poinformowało, że prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał z dniem 31 maja 2010 r. Hannę Majszczyk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. »

MF popiera kandydaturę Marka Belki na szefa NBP

Aktualizacja: 02.06.2010

Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego kandydatura Marka Belki na prezesa Narodowego Banku Polskiego jest „najlepszą z możliwych” - podaje Ministerstwo Finansów. »

Ryzyko polityczne odbija się na rynkach finansowych

Aktualizacja: 02.06.2010

W tym tygodniu z piastowanego urzędu zrezygnował prezydent Niemiec, dzisiaj podobną decyzję podjął premier Japonii Yukio Hatoyama. Inwestorzy na giełdzie w Tokio pozbywali się w środę akcji, a na rynku walutowym jen tracił na wartości. »

Odszkodowanie za samobójstwo w więzieniu

Aktualizacja: 02.06.2010

Trybunał w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła prawo do życia, gdyż władze więzienia nie zapobiegły popełnieniu samobójstwa przez mężczyznę, cierpiącego na depresję. Zasądził 16 tys. euro na rzecz jego babki; przyznał też 850 euro kosztów postępowania. »

Nianie i gospodynie bez kas fiskalnych

Aktualizacja: 02.06.2010

Od 1 maja 2011 r. osoby świadczące usługi w gospodarstwach domowych zostaną objęte obowiązkiem ewidencji przez kasy fiskalne. Jednak nie będzie to dotyczyło gospodyń oraz niań, ale firm zajmujących się takimi usługami. »

Stopy procentowe na niezmienionym poziomie

Aktualizacja: 02.06.2010

W dniach 24-25 maja br. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej RPP). Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. »

Nowe przepisy ograniczą dyskryminację w reklamie

Aktualizacja: 02.06.2010

We wrześniu 2010 roku wejdzie w życie nowy Kodeks Etyki Reklamy, którego przepisy precyzują zakres w jakim można wykorzystywać wizerunek kobiet i mężczyzn w reklamie, tak aby nie nosił on znamion dyskryminacji płci. »

Od lipca większe limity zwrotu VAT za materiały budowlane

Aktualizacja: 02.06.2010

Składając w lipcu wniosek o zwrot VAT w związku z budową lub remontem domu, będzie można odzyskać o 3,5 tys. zł więcej. »

Złoty słabnie, dolar się umacnia

Aktualizacja: 02.06.2010

Wciąż trwa zła passa naszej waluty. Uspokojenie nastrojów okazało się jedynie chwilowe. We wtorek (1 czerwca br.) znów mieliśmy do czynienia z dynamicznym osłabieniem się złotego. »

Polski przemysł nie daje się kryzysowi

Aktualizacja: 01.06.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, osiągnął w maju wartość 52,2 punktu.To nieznacznie mniej, niż spodziewali się ekonomiści i nieznacznie mniej niż w kwietniu. Ale powodów do zmartwienia nie ma. Wskaźnik wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama