reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unijni ministrowie finansów rozmawiali o kryzysie w Grecji

Unijni ministrowie finansów rozmawiali o kryzysie w Grecji

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), które odbyło się w Brukseli. Jednym z głównych tematów spotkania ministrów finansów krajów UE była aktualna sytuacja gospodarczo-finansowa Grecji.

Rada wydała opinię w sprawie aktualizacji programu stabilności Grecji, określającego działania na rzecz ograniczenia deficytu rządowego poniżej 3 proc. PKB do 2012 r. ECOFIN podjął również decyzję wzywającą Grecję do redukcji nadmiernego deficytu i podjęcia działań konsolidacyjnych do 2012 r. zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Ponadto, w ramach procedury nadmiernego deficytu, Rada przyjęła nowe rekomendacje dla Litwy, Malty i Rumunii przedłużające termin korekty nadmiernego deficytu w związku z pogorszeniem ich sytuacji gospodarczej w ostatnich miesiącach. Zapoznała się także z oceną Komisji Europejskiej dotyczącą działań podjętych przez Polskę, Łotwę i Węgry w celu obniżenia poziomu deficytu poniżej 3 proc. PKB.

Ministrowie, podobnie jak Komisja Europejska, uznali, że kraje te podjęły odpowiednie działania w odpowiedzi na rekomendacje Rady dotyczące redukcji nadmiernego deficytu i obecnie zbędne są dalsze kroki w ramach procedury nadmiernego deficytu.

Ministrowie przyjęli dyrektywę w sprawie struktury i stawek podatku akcyzowego stosowanych do wyrobów tytoniowych oraz konkluzje w sprawie Jednolitego Rynku i implementacji dyrektywy usługowej. Wezwały przy tym te państwa, które jeszcze nie implementowały dyrektywy, by zrobiły to najszybciej jak to możliwe. Termin implementacji ww. dyrektywy upłynął 28 grudnia 2009 r.

Rada przyjęła także rekomendacje w sprawie udzielenia Komisji Europejskiej absolutorium z wykonania budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich za rok finansowy 2008 oraz w sprawie wyboru Vitora Constâncio, prezesa banku centralnego Portugalii, na wiceprezesa Europejskiego Banku Centralnego.

MF/IN

Zobacz także: Firma.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TRILUX Polska Sp. z o. o.

ekspert z zakresu BHP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama