reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Najbliższy egzamin aktuarialny w marcu br.

Najbliższy egzamin aktuarialny w marcu br.

Stosownie do § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 listopada 2003 r. w sprawie zakresu obowiązujących tematów egzaminów aktuarialnych oraz trybu przeprowadzania tych egzaminów (Dz. U. Nr 211, poz. 2054) Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, iż najbliższy egzamin aktuarialny odbędzie się w dniu 15 marca 2010 r.

Egzamin zostanie przeprowadzony zgodnie z następującym harmonogramem:

godz. 8.30 – Matematyka finansowa,
godz. 10.40 – Matematyka ubezpieczeń na życie,
godz. 13.00 – Matematyka pozostałych ubezpieczeń osobowych i majątkowych,
godz. 15.10 – Prawdopodobieństwo i statystyka.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zgłoszenie w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego pisemnego wniosku o przystąpienie do egzaminu oraz wniesienie opłaty egzaminacyjnej – stosownie do art. 165 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz.U. Nr 124, poz. 1151, z późn. zm.).

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zwraca się do osób przystępujących do egzaminu o
wskazanie, we wniosku o przystąpienie do egzaminu, bloków tematycznych, które osoby te zamierzają zaliczać podczas sesji egzaminacyjnej w dniu 15 marca 2010r.

Wejście na salę egzaminacyjną odbywa się za okazaniem dowodu tożsamości. Kopię dowodu wniesienia opłaty egzaminacyjnej należy dołączyć do wniosku o przystąpienie do egzaminu, najpóźniej przed dniem rozpoczęcia egzaminu bądź okazać przed wejściem na salę egzaminacyjną.

Zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 listopada 2003 roku w sprawie nadania regulaminu działania Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, ustalenia wysokości opłat egzaminacyjnych oraz wynagrodzenia członków tej Komisji (Dz. U. Nr 211, poz. 2055), za każde przystąpienie do egzaminu aktuarialnego od osoby przystępującej pobierana jest opłata egzaminacyjna w wysokości 350 zł.

Osoby przystępujące do egzaminu aktuarialnego w dniu 15 marca 2010r. zobowiązane są do wpłaty powyższej kwoty na rachunek bieżący Komisji Nadzoru Finansowego w NBP w terminie do dnia 9 marca br.

UKNF/IN

Zobacz także: Rynek finansowy Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama