reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > UE o zwalczaniu oszustw podatkowych

UE o zwalczaniu oszustw podatkowych

W Monachium odbyła się międzynarodowa Konferencja w sprawie zwalczania oszustw podatkowych VAT na szkodę państw – członków Unii Europejskiej.

Obrady otworzyła minister sprawiedliwości i ochrony konsumentów Bawarii, która witając zaproszonych przedstawicieli kierownictw Prokuratur i Ministerstw Finansów i Policji z Austrii, Armenii, Bułgarii, Lichtensteinu, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch, Krajów Związkowych i Urzędów Centralnych RFN oraz przedstawicieli Eurojustu i OLAF’u, jednocześnie podkreśliła roboczy charakter spotkania.

Wskazała na ogromne znaczenie praktyczne dla gospodarki poszczególnych krajów i całej Unii Europejskiej tematyki spotkania wynikającą z rozmiarów zaistniałych dużych strat finansowych. Zwróciła uwagę na to, że wpływy do budżetów państw Unii Europejskiej w skali roku z podatku VAT stanowią 180 miliardów euro.

Jednocześnie z danych statystycznych wynika, iż w latach ubiegłych, przeciętnie 9% tej kwoty nie wpływało do budżetu, co stanowiło stratę ok. 16 miliardów euro w skali roku.

Przedstawiciele poszczególnych państw przedstawili stan faktyczny i prawny w zakresie zwalczania omawianej przestępczości w swoich krajach, wskazując na istotne trudności w jej zwalczaniu z powodu istniejących różnic w systemach prawnych na przykład w zakresie ochrony danych osobowych, tajemnicy bankowej i handlowej oraz różnic w poziomie gwarancji procesowych uczestników postępowania.

Wyrażano wolę skutecznego zwalczania tego rodzaju przestępczości między innymi poprzez konsekwentne pozbawianie korzyści majątkowych uzyskiwanych przez sprawców oraz potrzebę harmonizacji prawa podatkowego i zakresu uprawnień procesowych organów ochrony prawnej w tej materii.

Więcej: Zwalczanie oszustw podatkowych – konferencja w Monachium

Zobacz także: Najczęstsze problemy podatkowe Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Prawnik.pl

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama