| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy stawiają na bankowość osobistą

Przedsiębiorcy stawiają na bankowość osobistą

Liczba rachunków bankowości osobistej w Polbanku przekroczyła w styczniu 2010 roku 10 tys. Oferta bankowości osobistej dla klientów z wyższym potencjałem finansowym ruszyła zaledwie sześć miesięcy temu.

Oferta bankowości osobistej została wprowadzona w sierpniu 2009 roku, a w chwili obecnej korzysta z niej już 10 tys. osób. Odrębna linia usług finansowych dla zamożnych klientów powstała, aby zapewnić im jakość obsługi, efektywne zarządzanie oraz stałą opiekę nad inwestycjami.

Naszym atutem jest sieć 328 placówek. Grupa osób, do których chcemy dotrzeć, to właściciele małych i średnich przedsiębiorstw. Polscy przedsiębiorcy – co nietypowe dla państw Unii Europejskiej – nie mieszkają w największych miastach ale rozproszeni są na terenie całego kraju. Będąc blisko nich i znając lokalne warunki możemy zapewnić im komfort zarządzania finansami – powiedział Tomasz Sobociński, kierownik działu bankowości osobistej w Polbank EFG.

Podstawowym produktem w ofercie bankowości osobistej Polbanku jest rachunek bankowości osobistej – połączenie konta osobistego z rachunkiem oszczędnościowym.

Jego oprocentowanie wynosi 2,25 proc. do 10 tys. zł oraz 2,25 proc. +WIBOR 1M powyżej 10 tys. zł. Dzięki konstrukcji opartej na stawce WIBOR 1M, rachunek każdego dnia dostosowuje się do zmian zachodzących na rynku depozytów i nie wymaga od klienta przedłużania lokat lub sprawdzania zmian w oprocentowaniu konta oszczędnościowego.

W ramach bankowości osobistej Polbanku dostępne są także fundusze inwestycyjne – w tym fundusz BRIC, który zarobił w ostatnim roku 16,92 proc. oraz lokaty oprocentowane do 6,5 proc.

Według szacunków Polbank EFG oraz danych z Urzędów Skarbowych, w Polsce jest około 450 – 500 tys. klientów korzystających z usług bankowości osobistej. Oferta bankowości osobistej w Polbanku przeznaczona jest dla klientów, którzy posiadają aktywa o wartości powyżej 75 tys. zł na dowolnych produktach depozytowych i inwestycyjnych.

Zobacz także: Lokaty.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Łątkowski

Adwokat kościelny, Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK