| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > ZUS: firmy chcą poznać funkcjonowanie programu „Płatnik”

ZUS: firmy chcą poznać funkcjonowanie programu „Płatnik”

Ponad 80 przedstawicieli przedsiębiorców zgłosiło się na szkolenie zorganizowane pod koniec stycznia przez radomski oddział ZUS. Tematem było poznanie zmian w sporządzaniu dokumentacji zgłoszeniowo-rozliczeniowej oraz zasad funkcjonowania nowej wersji programu "Płatnik".

Dobry efekt przyniosło nawiązanie współpracy z Radomską Izbą Przemysłowo Handlową i oddziałem BCC.

Przekazana tą drogą informacja o możliwości skorzystania przez przedsiębiorców z bezpłatnego szkolenia, organizowanego przez radomski oddział ZUS z zakresu obsługi nowej wersji programu "Płatnik" oraz wchodzących od stycznia nowych przepisów, dotyczących m.in. odprowadzania składki na Fundusz Emerytur Pomostowych wywołała wielkie zainteresowanie.

Chętnych zgłosiło się tak wielu, że trzeba było podzielić ich na dwie grupy. Pracownicy ZUS uczyli uczestników jak prawidłowo wypełniać nowe druki deklaracji, jak unikać najczęściej popełnianych błędów. Szkolenie przekształciło się w dyskusję.

Kursantów interesowały zwłaszcza możliwości skorzystania z różnego rodzaju ulg, oferowanych przez ZUS, pozwalających przedsiębiorcom na uregulowanie powstających zobowiązań.

- To były bardzo aktywne grup. Takie spotkania pozwalają obu stronom lepiej zrozumieć się, ograniczyć do minimum ilość pomyłek w dokumentacji, zaoszczędzić czas i wyeliminować konflikty. Uznaliśmy, że następne szkolenie zorganizujemy latem - mówi Janusz Ziętek, zastępca dyrektora Oddziału ZUS w Radomiu.

ZUS/IN

Zobacz także: Praca.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK