reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd zachęca firmy do wdrożenia „zielonych technologii”

Rząd zachęca firmy do wdrożenia „zielonych technologii”

Tylko do 8 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje zielone technologie do konkursu Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Najlepsze technologie włączone będą w kompleksowy program szkoleń i doradztwa, który pozwoli rozwinąć ich skrzydła i umożliwią Polsce włączenie się w globalny „zielony” rynek technologii.

Polska zielona ofensywa technologiczna rozpoczęła się 24 listopada 2009 roku. Wtedy właśnie Ministerstwo Środowiska rozpoczęło nabór do nowego innowacyjnego projektu: Akceleratora Zielonych Technologii.

Do walki o miano najlepszej polskiej zielonej technologii i wsparcie dla rozwoju firm zaproszone zostały wszystkie firmy (małe, średnie i duże), które dysponują technologiami sprzyjającymi środowisku i klimatowi, którym na drodze do ich pełnego rozwoju i wdrożeń za granicą mają jeszcze bariery do pokonania: nieznajomość prawa patentowego, trudności finansowe czy brak promocji.

- Ekologia i biznes w jednym – to możliwe - w kraju i za granicą! Zapraszamy wszystkich do zgłaszania swoich przedsięwzięć do konkursu i rejestrowania się na portalu technologii: www.greenevo.gov.pl – zachęca Agnieszka Kozłowska – Korbicz, koordynator projektu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii z Ministerstwa Środowiska.

Rynek technologii środowiskowych jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów światowej gospodarki. Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany, żeby promować polskie technologie środowiskowe i wspierać rozwój przedsiębiorstw w tym zakresie oraz by pomóc polskim firmom zaangażowanym w rozwój zielonych technologii w poruszaniu się na rynkach międzynarodowych i przygotować je do konkurencyjnego zarządzania swoimi projektami.

W pierwszym etapie projektu resort wybierze spośród zgłoszonych do 8 lutego br. technologii najlepsze projekty, uwzględniając m.in. ich ocenę naukowo-techniczną technologii, możliwości promowania i wsparcie w dalszym rozwoju. Akceleracji będą podlegały technologie stosowane w firmach, a nie firmy.

Najlepsze projekty otrzymają dzięki GreenEvo unikalną pomoc w rozwinięciu ich zielonych skrzydeł: wsparcie doradcze w zakresie prawa dotyczącego transferu technologii, możliwości pozyskiwania funduszy oraz marketingowej strategii działań.

Po naborze technologii zadaniem GreenEvo będzie wsparcie przedsiębiorstw oraz stworzenie publikacji obejmującej pierwsze w Polsce badania rynku technologii i prezentację uczestników konkursu. Ten katalog stanie się podstawową informacją o polskim zielonym rynku dla partnerów zagranicznych i narzędziem ich promocji na całym świecie, m.in. dzięki dystrybucji przez polskie placówki dyplomatyczne.

MŚ/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria transportowa ITD-PIP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama