reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska usprawnia system rachunkowości i rewizji finansowej

Polska usprawnia system rachunkowości i rewizji finansowej

W Ministerstwie Finansów zostały podpisane umowy rozpoczynające nowy projekt w dziedzinie rachunkowości i rewizji finansowej. Dzięki programowi Banku Światowego, realizowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego programu współpracy, do 2015 roku planuje się przeszkolenie ponad 6 tys. polskich specjalistów w tej dziedzinie.

Resort podaje, że umowy dotyczące projektu „Budowa zdolności instytucjonalnych i prawnych na poziomie krajowym w zakresie sprawozdawczości finansowej i audytu w sektorze prywatnym” podpisali przedstawiciele Ministerstwa Finansów i Banku Światowego oraz Ambasady Szwajcarii i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Na realizację projektu przeznaczono 10 mln franków szwajcarskich, które rozdysponuje MF. Zakłada on upowszechnienie znajomości Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej i Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej, zwłaszcza zapewnienie prawidłowego wdrożenia dorobku prawnego UE w tej dziedzinie oraz przeszkolenie osób za to odpowiedzialnych.

– Chodzi przede wszystkim o księgowych, biegłych rewidentów oraz administrację publiczną – powiedziała Elżbieta Chojna-Duch, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Resort podkreśla, że dzięki projektowi zwiększy się udział Polski we współpracy na forach międzynarodowych, gdzie już dziś tworzona jest większość prawa w dziedzinie rachunkowości i rewizji finansowej.

MF/IN

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama