| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd wspiera upowszechnianie Internetu

Rząd wspiera upowszechnianie Internetu

- Nie możemy dopuścić do wykluczenia jakichkolwiek regionów spod gospodarki cyfrowej. Mamy potrzebę upowszechnienia Internetu w Polsce. Nowoczesne technologie są kluczem do konkurencyjności i wzrostu gospodarczego – powiedziała Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury. Celem konferencji było przybliżenie przyszłych regulacji oraz określenie zaangażowania jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw użyteczności publicznej w realizację inwestycji telekomunikacyjnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Resort podkreśla, że Internet szerokopasmowy oznacza lepszy dostęp do usług, szybszy i tańszy sposób wykonywania działalności gospodarczej, pokonanie przeszkody jaką jest odległość. To także przyciągnięcie inwestycji, utrzymanie miejsc pracy oraz stymulacja wzrostu zatrudnienia i liczby firm.

Podczas spotkania wiceminister Magdalena Gaj przedstawiła także projekt „Ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych”, którego pierwsze czytanie w Sejmie zaplanowane jest na 16 grudnia br.

Projekt ustawy zawiera uregulowania sprzyjające usprawnieniu procesu inwestycyjnego w telekomunikacji oraz zwiększeniu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a przez to rozbudowie sieci telekomunikacyjnych. W konsekwencji zwiększy się dostępność usług telekomunikacyjnych, w tym szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Dzięki ustawie łatwiejsze będzie inwestowanie w nowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną. Zwiększy się konkurencja na tym rynku, a w konsekwencji nastąpi rozwój polskiego społeczeństwa informacyjnego i likwidacja wykluczenia cyfrowego. Powstanie szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej umożliwi rozwój e-usług (e-zakupy, e-bankowość, e-learning).

MI/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »