| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd wspiera upowszechnianie Internetu

Rząd wspiera upowszechnianie Internetu

- Nie możemy dopuścić do wykluczenia jakichkolwiek regionów spod gospodarki cyfrowej. Mamy potrzebę upowszechnienia Internetu w Polsce. Nowoczesne technologie są kluczem do konkurencyjności i wzrostu gospodarczego – powiedziała Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury. Celem konferencji było przybliżenie przyszłych regulacji oraz określenie zaangażowania jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw użyteczności publicznej w realizację inwestycji telekomunikacyjnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Resort podkreśla, że Internet szerokopasmowy oznacza lepszy dostęp do usług, szybszy i tańszy sposób wykonywania działalności gospodarczej, pokonanie przeszkody jaką jest odległość. To także przyciągnięcie inwestycji, utrzymanie miejsc pracy oraz stymulacja wzrostu zatrudnienia i liczby firm.

Podczas spotkania wiceminister Magdalena Gaj przedstawiła także projekt „Ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych”, którego pierwsze czytanie w Sejmie zaplanowane jest na 16 grudnia br.

Projekt ustawy zawiera uregulowania sprzyjające usprawnieniu procesu inwestycyjnego w telekomunikacji oraz zwiększeniu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a przez to rozbudowie sieci telekomunikacyjnych. W konsekwencji zwiększy się dostępność usług telekomunikacyjnych, w tym szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Dzięki ustawie łatwiejsze będzie inwestowanie w nowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną. Zwiększy się konkurencja na tym rynku, a w konsekwencji nastąpi rozwój polskiego społeczeństwa informacyjnego i likwidacja wykluczenia cyfrowego. Powstanie szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej umożliwi rozwój e-usług (e-zakupy, e-bankowość, e-learning).

MI/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kornelia Ksieniewicz

Ekspert z dziedziny postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »