reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > BGK będzie zarządzał systemem płatności funduszy unijnych

BGK będzie zarządzał systemem płatności funduszy unijnych

Od 1 stycznia 2010 roku wejdzie w życie nowa ustawa o finansach publicznych, która w zasadniczy sposób zmienia zasady wypłacania i rozliczania środków finansowych w ramach funduszy UE, a także dokonywania płatności dla beneficjentów środków europejskich – podaje Bank Gospodarstwa Krajowego.

Nowy system usprawni przekazywanie środków pomiędzy instytucjami. W ramach budżetu państwa wyodrębniony zostanie budżet środków europejskich, którego bankową obsługę zapewni BGK.

Jego rolą będzie przekazywanie środków finansowych z otwartego w banku rachunku Ministra Finansów na rzecz beneficjentów programów i projektów, na podstawie zleceń płatności składanych przez uprawnione instytucje.

Rachunek Ministerstwa Finansów umożliwiający bankowi dokonywanie płatności będzie zasilany kilka razy w miesiącu, co zapewni płynną obsługę zleceń. Warunkiem ich realizacji będzie weryfikacja wniosku o płatność dokonywana przez instytucję, która zawarła umowę z beneficjentem. Z kolei koszty BGK związane z obsługą zleceń płatniczych pokrywać będzie minister finansów.

BGK/IN

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Saliński

Ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama