reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Emerytury i renty z FUS znowelizowane

Emerytury i renty z FUS znowelizowane

Nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS, która pozwala na ponowne przeliczenie wysokości świadczeń niektórych pracujących emerytów, wejdzie w życie. Wczoraj podpisał ją Prezydent Bronisław Komorowski.

Przepisy mają objąć 47 tys. osób, które zdecydują się na zawieszenie emerytury z dniem 1 października 2011 r. celem kontynuacji zatrudnienia u tego samego pracodawcy bez rozwiązania stosunku pracy.

„Jest to niewątpliwie pozytywne rozwiązanie, które stanowi uzupełnienie zmian wprowadzonych do ustawy emerytalnej w grudniu 2010 r. Będzie ono miało zastosowanie do osób, które w okresie od 8 stycznia 2009 r. do końca ubiegłego roku jednocześnie kontynuują pracę u tego samego pracodawcy, bez rozwiązania stosunku pracy i którym od 1 października br. prawo do emerytury zostanie zawieszone.

Dzięki tej nowelizacji, np. emeryci urodzeni przed 1 stycznia 1949 r. będą mogli wnioskować o przeliczenie świadczenia na zasadach obowiązujących przy obliczaniu emerytury po raz pierwszy. Regulacja ta umożliwi więc ustalenie emerytury na nowo w oparciu o kwotę bazową obowiązującą w dacie zgłoszenia wniosku. Chcąc przeliczyć dotychczasowe świadczenie emeryt nie będzie musiał też udowadniać, m. in. czy wskaźnik wysokości podstawy wymiaru jest wyższy od poprzedniego. Konsekwencją tej zmiany będzie więc podniesienie wysokości emerytury." - komentuje Małgorzata Rusewicz, dyrektorka Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy w Lewiatanie.

Polecamy: Oszczędzanie na emeryturę: jak uzbierać milion

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Emerytury i renty z FUS znowelizowane
Emerytury i renty z FUS znowelizowane

PKWiU - Nowa matryca stawek VAT – Usługi178.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant Sp. z o.o.

Producent kompletnych rozwiązań systemów grzewczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama