reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rząd sprecyzował definicje gier hazardowych

Aktualizacja: 05.01.2010

4 stycznia 2010 roku weszło w życie rozporządzenie dotyczące gier hazardowych. Grami losowymi są gry o wygrane nagrody pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku, a warunki gry określa regulamin. »

Wzrósł indeks dostępności kredytowej

Aktualizacja: 04.01.2010

Obrazujący sytuację na rynku kredytów hipotecznych indeks dostępności kredytowej (IDK) wzrósł w grudniu 2009 roku o 0,81 pkt, od czerwca ubiegłego roku urósł już o 4,29 pkt. »

ZUS: nowa wersja programu Płatnik

Aktualizacja: 04.01.2010

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że w dniu 31 grudnia 2009 roku na stronach internetowych zakładu e-inspektorat.zus.pl została opublikowana nowa wersja programu Płatnik 8.01.001. »

Państwo zasiliło budżet Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Aktualizacja: 04.01.2010

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (FUS) otrzymał 5,5 mld zł pożyczki z budżetu państwa. Do tej pory fundusz miał jedynie możliwość korzystania z otwartych linii kredytowych w bankach. »

Bliżej wdrożenia elektronicznego systemu opłat za przejazd

Aktualizacja: 04.01.2010

Został przygotowany pierwszy z aktów wykonawczych zmierzających do wdrożenia elektronicznego systemu poboru opłat. Planowana data wprowadzenia systemu to 1 lipca 2011 roku. »

Po zawieszeniu jednej firmy można prowadzić działalność gospodarczą

Aktualizacja: 04.01.2010

Przedsiębiorca, który wykonuje działalność gospodarczą w różnych formach, będzie mógł zawiesić wykonywanie nawet tylko jednej z nich, a nie wszystkich, jak dotychczas. »

Rozwój budownictwa infrastrukturalnego przyspieszy wzrost sektora

Aktualizacja: 04.01.2010

Początek roku 2009 był słaby w budownictwie, ponieważ w pierwszym półroczu produkcja budowlana była wyższa tylko o 1,4 proc. Wprawdzie produkcja nie spadała, ale jej poziom daleki był od oczekiwań – oceniła prof. Zofia Bolkowska, podczas comiesięcznej konferencji "Monitoring rynku budowlanego", która odbyła się pod koniec grudnia 2009 roku w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. »

Dodatkowe składki dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 04.01.2010

Firmy zatrudniające osoby mające prawo do emerytur pomostowych muszą od tego roku zapłacić dodatkowe składki na Fundusz Emerytur Pomostowych. »

Kolejne ułatwienia w rozliczeniu rocznym przez Internet

Aktualizacja: 04.01.2010

Od 1 stycznia 2010 roku Ministerstwo Finansów uruchomiło możliwość przesyłania kolejnych obok PIT-37 formularzy podatkowych drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego (PIT-36, 36L, 38, i 39). »

Więcej czasu na rozliczenie PIT

Aktualizacja: 04.01.2010

Od stycznia do kwietnia 2010 r. trwa okres rozliczeń w podatku dochodowym. Niektóre terminy ustawowe do rozliczenia 2009 roku wypadają w dni wolne. Podatnicy i płatnicy będą mieli więcej czasu na złożenie zeznań rocznych. »

Lewiatan: Polskę czeka umiarkowany wzrost gospodarczy

Aktualizacja: 04.01.2010

Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja, jaką mieliśmy pod koniec 2008 roku i na początku 2009, gdy ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej postrzegane było przez państwa, przedsiębiorstwa, jak i indywidualnych konsumentów jako bardzo duże – ocenia PKPP Lewiatan. »

Unia wspiera rozwój polskich ośrodków naukowych

Aktualizacja: 29.12.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisała ostatnią w tym roku umowę o dofinansowanie projektu inwestycyjnego lubelskiej uczelni. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otrzyma ponad 80 mln złotych dofinansowania z Programu Rozwój Polski Wschodniej na budowę Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej. »

Darmowe konsultacje dla firm w zakresie pomocy unijnej

Aktualizacja: 29.12.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina przedsiębiorcom oraz osobom zamierzającym rozpocząć działalność gospodarczą o możliwości korzystania z usług Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług (PK KSU), zlokalizowanych na terenie całego kraju. »

Donosząc na pracodawcę unikniesz kary

Aktualizacja: 29.12.2009

Podatnik, który współuczestnicy w przestępstwie skarbowym, nie poniesie odpowiedzialności karnej skarbowej, gdy złoży czynny żal. »

KE wezwała UKE do ustalenia niższych stawek dla CenterNet

Aktualizacja: 29.12.2009

Komisja Europejska ponownie przypomina Urzędowi Komunikacji Elektronicznej (UKE), że nie powinien bezzasadnie przedłużać odstępstw umożliwiających niektórym operatorom naliczanie wyższych stawek za zakończenie połączenia w sieci komórkowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Business Solutions Sp. z o.o.

Obsługa księgowa, doradztwo podatkowe, kadry i płace

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama