reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Firmy szkoleniowe o zmianach w ustawie o VAT i w Kodeksie Pracy

Aktualizacja: 25.02.2010

W opinii Polskiej Izby Firm Szkoleniowych nowelizacja, która uniemożliwia odliczenie VAT od prowadzonej działalności szkoleniowej może mieć szkodliwy wpływ na rozwój tego typu usług. »

Więcej Polaków korzysta z usług prawników

Aktualizacja: 25.02.2010

Jak wynika z badania opinii publicznej Polacy bez trudu mogą uzyskać dostęp do pomocy prawnej. Jednocześnie przeprowadzona analiza ukazuje, że istnieje potrzeba wzmożenia edukacji prawnej społeczeństwa. »

Lokaty mogą być nieopodatkowane

Aktualizacja: 26.02.2010

Gdy kwota obliczonego podatku od przychodu z tytułu odsetek od środków ulokowanych na lokacie bankowej jest niższa niż 50 gr, nie jest pobierany podatek. »

Planowane modyfikacje w portalu BGK-zlecenia

Aktualizacja: 25.02.2010

Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi obsługę większości płatności ze środków europejskich przyznanych Polsce na lata 2007-2013, realizując tym samym przepisy ustawy o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 r. Jednocześnie BGK dokonuje wypłat na rzecz beneficjentów w ramach krajowego współfinansowania z rachunków bankowych tych ministerstw, które powierzyły BGK jego obsługę. »

BGK wypłacił 1,5 mld zł w ramach systemu płatności środków unijnych

Aktualizacja: 25.02.2010

Kończy się drugi miesiąc funkcjonowania nowego systemu wypłat środków unijnych dla beneficjentów programów europejskich, które zgodnie z nową ustawą o finansach publicznych wypłaca od 2010 roku przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). »

UOKIK: SKOK-i wprowadzały w błąd

Aktualizacja: 25.02.2010

Kasy nie inwestują wolnych środków w jakiekolwiek ryzykowne instrumenty finansowe – to jedno z haseł kampanii reklamowej przeprowadzonej przez Kasę Krajową SKOK. Prezes UOKiK uznała, że przedsiębiorca wprowadzał konsumentów w błąd i nałożyła na niego karę finansową. »

Mniej stacji paliwowych nie spełniajacych norm jakościowych

Aktualizacja: 25.02.2010

Niewiele ponad 3 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2009 roku sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych – rok wcześniej było to 4,2 proc. W przypadku gazu LPG zastrzeżenia dotyczyły zaledwie 0,78 proc. sprawdzonych placówek w porównaniu z 5,81 proc. w roku 2008 »

Międzynarodowe Targi Pracy cieszą sie populnością

Aktualizacja: 25.02.2010

Kilka tysięcy osób przyciągnęły w środę do Lublina Międzynarodowe Targi Pracy 2010. W wydarzeniu oprócz 70 wystawców z kraju i zagranicy wziął również udział Oddział ZUS w Lublinie. »

ZUS prowadzi szkolenia na temat emerytur

Aktualizacja: 25.02.2010

W drugiej połowie lutego w Oddziale ZUS w Legnicy odbyły się kolejne szkolenia. W szkoleniach na temat emerytur z FUS i emerytur kapitałowych, zmian w zasiłkach macierzyńskich od 2010 r. oraz nowej wersji PŁATNIKA wzięło udział ponad 150 osób. »

General Motors likwiduje Hummera

Aktualizacja: 25.02.2010

Negocjacje z Chińczykami zakończyły się fiaskiem, dlatego General Motors musi zlikwidować jedną ze swoich flagowych marek. Greccy politycy zamiast łagodzić napięcia w kraju, odbijają piłeczkę za granicę. »

Wzrasta niepewność na rynkach

Aktualizacja: 25.02.2010

Wczorajsza sesja na parkietach europejskich (24 lutego br.) nie przyniosła istotnych rozstrzygnięć. W trakcie sesji niewiele się działo, a impulsem do handlu były słabsze od oczekiwań doniesienia z amerykańskiego rynku nieruchomości. »

Giełda: bez rozstrzygnięć, bez obrotów

Aktualizacja: 25.02.2010

Podczas kolejnej słabej sesji na GPW, WIG20 przetestował dolne ograniczenie konsolidacji, w której leniuchuje od ośmiu sesji. Do wybicia nie doszło. »

MSWiA: 95 mln zł na zapobieganie powodzi w dorzeczu Odry

Aktualizacja: 25.02.2010

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny oraz modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego to działania koordynowane przez MSWiA, które mają na celu ochronę mieszkańców dorzecza Odry przed powodzią. »

Sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna

Aktualizacja: 25.02.2010

Na razie sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna. Dzięki lekko ujemnej temperaturze w nocy i dodatniej w dzień zalegający śnieg topi się stopniowo. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach temperatury minimalne będą kształtować się na poziomie od -3 do +3°C, a maksymalne wyniosą od 2 i 4°C na północy do 5 i 9°C na południu Polski. »

Stopy procentowe bez zmian - raty rekordowo niskie

Aktualizacja: 25.02.2010

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych w Narodowym Banku Polskim, a rynkowe stopy procentowe pozostają na najniższym poziomie w historii. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama