reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Vector Software z Ekstraklasą

Aktualizacja: 30.03.2010

Spółka Vector Software, której podstawowym produktem jest autorskie oprogramowanie EuroBilet prowadzi prace mające na celu integrację systemu EuroBilet z funkcjonującym obecnie systemem wydawania kart oraz weryfikacji zakazów stadionowych Ekstraklasy. »

Grecja: sprzedaż obligacji z wysoką premią

Aktualizacja: 30.03.2010

Wczorajsza (29 marca br.) emisja obligacji  przez Grecję była ważnym testem nastrojów panujących wśród inwestorów, ale trudno powiedzieć, aby spotkała się ona z zainteresowaniem rynku. »

Dane o wydatkach amerykańskich konsumentów pogorszyły wyniki giełdowe

Aktualizacja: 30.03.2010

W poniedziałek europejskie giełdy rozpoczęły sesję od wzrostów, jednak w miarę upływu czasu indeksy zaczęły słabnąć. Inwestorzy zignorowali poranne zamachy w Moskwie, ale pretekstem do pogorszenia nastrojów graczy po południu były dane o wydatkach amerykańskich konsumentów, które były zgodne z oczekiwaniami. »

Skarga na Krajowy System Informacyjny Policji

Aktualizacja: 30.03.2010

Dnia 24 marca br. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie przetwarzania danych osobowych przez Policję w ramach Krajowego Systemu Informacyjnego Policji. »

System mediacji rodzinnej wymaga zmian

Aktualizacja: 30.03.2010

W dniu 24 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka na temat mediacji rodzinnej w Norwegii, Niemczech i Polsce. »

Senatorowie przeciwni zakazowi palenia w miejscach publicznych

Aktualizacja: 30.03.2010

Senat na posiedzeniu w dniu 26 marca 2010 roku odrzucił poprawkę, zgodnie z którą obowiązywałby zakaz palenia w miejscach publicznych. »

Polski rynek pracy jest atrakcyjny dla Ukraińców

Aktualizacja: 30.03.2010

Ukraińcy są zatrudniani głównie w rolnictwie i budownictwie, gdzie nie chcą pracować Polacy. Rosnąca liczba zatrudnionych w naszym kraju pracowników ze Wschodu hamuje wzrost płac. Dzięki ukraińskim gospodyniom i opiekunkom wiele Polek jest aktywnych zawodowo. »

Nie będzie losowania o dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy

Aktualizacja: 30.03.2010

Przedsiębiorcy, którzy będą tworzyć miejsca pracy na terenach wiejskich, gdzie jest największe bezrobocie, w pierwszej kolejności uzyskają unijne środki. »

Ewidencja gruntu zamiast planu zagospadorowania

Aktualizacja: 30.03.2010

O przeznaczeniu nieruchomości dla celów VAT przesądzą zapisy w ewidencji gruntów, gdy nie ma planu miejscowego zagospodarowania. »

Prawo do niższego VAT po 2010 roku

Aktualizacja: 30.03.2010

Parlament Europejski zgodził się na dalsze obowiązywanie niższych stawek VAT, m.in. dotyczących usług remontowych oraz restauracyjnych. »

Skromne obroty na GPW

Aktualizacja: 30.03.2010

Zarówno WIG jak i WIG20 zdołały na początku notowań ustanowić nowe szczyty hossy, ale nie utrzymały ich do końca dnia. Przy nikłych obrotach ceny akcji spadły poniżej piątkowego zamknięcia. »

Giełdowe indeksy biją rekordy

Aktualizacja: 30.03.2010

Wskaźniki techniczne od ponad miesiąca znajdują się w strefie oznaczającej wykupiony rynek, ale nie przeszkadza to giełdowym indeksom w biciu kolejnych rekordów. »

Dochodzenie zaległych alimentów

Aktualizacja: 29.03.2010

Zaległe alimenty od niepłacącego rodzica egzekwuje komornik. Za uporczywe uchylanie się od płacenia dłużnik alimentacyjny może zostać ukarany grzywną, karą ograniczenia wolności, a nawet trafić do więzienia. »

FED gwarantuje utrzymanie niskich stóp procentwoych

Aktualizacja: 29.03.2010

Prezes FED, odpowiadając przed komisją finansową amerykańskiej Izby Reprezentantów, podtrzymał zapewnienie o utrzymywaniu niskich stóp procentowych. Jednocześnie zaznaczył, że FED jest przygotowany oraz posiada odpowiednie narzędzia do „strategii wyjścia” z obecnej łagodnej polityki pieniężnej, gdy tylko nastąpi odpowiedni moment. »

Możliwa niewielka korekta na giełdach

Aktualizacja: 29.03.2010

W piątek (26 marca br.) na giełdach europejskich w niewielkim stopniu przeważali sprzedający. W trakcie sesji na rynek nie napłynęło wiele istotnych informacji, ale część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków po wcześniejszych zwyżkach. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama