| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Niższa stawka VAT i odmrożenie skali podatkowej - najwcześniej w 2016 r.

Niższa stawka VAT i odmrożenie skali podatkowej - najwcześniej w 2016 r.

Ministerstwo Finansów nie wyklucza możliwości wcześniejszej niż w 2017 roku obniżki stawki VAT. Natomiast odmrożenie skali podatkowej będzie możliwe dopiero po wyjściu Polski z procedury nadmiernego deficytu, czyli najwcześniej w 2016 roku.

Rozwój gospodarczy wymaga obniżki, a nie podwyższania podatków uważa Jarosław Gowin. W ten sposób lider Polski Razem komentuje zapowiedź utrzymania, co najmniej do 2016 roku, zamrożonych progów podatkowych i podwyższonej stawki VAT.

Możliwe wcześniejsze obniżenie stawek VAT

O takiej ewentualności mówił w rozmowie z Rzeczpospolitą Mateusz Szczurek, minister finansów. W wywiadzie, który ukazał się w dzisiejszej Rzeczpospolitej Mateusz Szczurek nie wykluczył wcześniejszej niż w 2017 roku obniżki stawki VAT. Powiedział również, że odmrożenie skali podatkowej będzie możliwe dopiero po wyjściu Polski z procedury nadmiernego deficytu, co powinno zostać potwierdzone w 2016 roku.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Podatki 2014/2015 - planowane zmiany przepisów

Niższe podatki dla przyspieszenia gospodarki

Gowin komentując te słowa powiedział, że jako były polityk PO czuje się oszukany przez premiera. Dodał, że także Polacy mają prawo czuć się oszukani, bo premier nie zrealizował swoich publicznych obietnic złożonych w 2007 i w 2011 roku. - Jeżeli nasza gospodarka ma się rozwijać, jeżeli kolejne setki tysięcy młodych Polaków mają uniknąć emigracji, to obniżenie podatków jest absolutnie niezbędne - powiedział Gowin.

W ocenie polityka to co zapowiada minister Szczurek, że podatki nie tylko nie będą obniżane, ale będą sukcesywnie, po cichu podnoszone, to jest wszystko zdrada programu PO, to jest zdrada zdrowego rozsądku w gospodarce i to jest fatalna dla Polaków zapowiedź, że nasza gospodarka nie uzyska tego niezbędnego impulsu rozwojowego jakim byłaby między innymi obniżka podatków.
Stawka podatku VAT została podniesiona z 22 do 23 procent w 2011 roku. Progi podatkowe nie uległy zmianie od 2009 roku. Zgodnie z przygotowanym przez rząd Wieloletnim Planem Finansowym Państwa na lata 2013-2017 podstawowa stawka VAT miałaby zostać obniżona do 22 proc. w 2017 r.

Odliczenia VAT od opłat za autostrady i parkingi

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK