| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Do 40 tys. na założenie firmy w sektorze kreatywnym

Do 40 tys. na założenie firmy w sektorze kreatywnym

Artyści z Warszawy i okolic będą mogli poznać reguły prowadzenia biznesu i uzyskać dofinansowanie do nowootwieranych firm. Rusza projekt  „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych” finansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 6.2 POKL.

 

Projekt pod nazwą „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych” polega na udzieleniu wsparcia organizacyjnego i finansowego grupie absolwentów uczelni artystycznych i twórców, którzy dotychczas nie prowadzili działalności gospodarczej.


Celem projektu jest ułatwienie uruchomienia i prowadzenia działalności gospodarczej dotyczącej sektorów kreatywnych, do których zalicza się m.in. architekturę, antyki, rynek sztuki, gry komputerowe, rękodzieło, wzornictwo przemysłowe, projektowanie mody, film i wideo, muzykę, sztukę teatralną, publikację i działalność wydawniczą.


Projekt skierowany jest do 100 osób fizycznych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą zamieszkałych w Warszawie i okolicznych powiatach. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 100 osób. W projekcie udziału wziąć nie mogą osoby, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu.


Uczestnicy projektu będą mieli możliwość poznania reguł prowadzenia i rozwijania własnej firmy. Będą one bezpłatnie zdobywać wiedzę na temat działalności gospodarczej. 80 najlepszych projektów otrzyma dofinansowanie na założenie firmy w wysokości 40 tys. zł . Dodatkowo otrzymają wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia.  40 uczestników otrzyma również wsparcie finansowe  w postaci przedłużonego wsparcia pomostowego udzielanego przez 6 miesięcy po zakończeniu korzystania  z podstawowego wsparcia pomostowego.


Projekt „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych” zrealizuje Akademia Leona Koźmińskiego, która otrzymała na jego realizację  ponad 6,1 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Projekt będzie realizowany od 1 września 2011 r. do 31 sierpnia 2013 r.

 

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK