| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy częściej sprawdzają autentyczność CV kandydatów do pracy

Firmy częściej sprawdzają autentyczność CV kandydatów do pracy

Praktyka sprawdzania zgodności CV kandydatów do pracy z rzeczywistością staje się coraz bardziej popularna wśród pracodawców. Firmy chcą wcześniej wiedzieć czy mają do czynienia z osobą kompetentną i godną zaufania.

Takie rozwiązanie popierają Pracodawcy RP. Ich zdaniem chęć zdobycia rzetelnych informacji na temat przyszłego pracownika jest rzeczą naturalną, zwłaszcza że pracodawca nie zna przecież przyszłego pracownika. A biorąc pod uwagę obecne realia panujące na rynku pracy, należy przypuszczać, że odsetek osób podających nieprawdziwe dane w CV może wzrastać.


Weryfikacja prawdziwości CV kandydatów do pracy (tzw. background screening) daje firmie wiele korzyści. Przede wszystkim zwiększa szanse na uniknięcie zatrudnienia nieodpowiedniego pracownika na danym stanowisku. Nie bez znaczenia są też stosunkowo niskie koszty skorzystania z takiej usługi w zestawieniu z potencjalnymi stratami, jakie mógłby poczynić dla firmy taki pracownik.


Jeśli pracodawca ustali, że kandydat przedstawił CV zgodne z rzeczywistością, pozwoli to nabrać do niego większego zaufania. Przede wszystkim jednak zwiększy jego szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji. 

oprac. Alicja Fal

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK