| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szkoły będą współpracować z firmami

Szkoły będą współpracować z firmami

Centra kształcenia ustawicznego we współpracy z pracodawcami będą musiały przygotować ofertę nauki, która zwiększy szanse słuchaczy na zatrudnienie.

Zmiana prawa

Publiczne ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego zostaną zobowiązane do współpracy z urzędami pracy i pracodawcami. Wspólnie mają oni wypracować metody aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych lub zagrożonych bezrobociem. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie publicznych placówek kształcenia ustawicznego, publicznych placówek kształcenia praktycznego oraz publicznych ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego. Ma ono wejść w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia. Publiczne placówki kształcenia ustawicznego będą miały od tego momentu trzy miesiące na dostosowanie swojej organizacji i sposobu działania do nowych wymogów wynikających z rozporządzenia.

Z pracodawcami będą musiały konsultować się też centra kształcenia ustawicznego. We współpracy z firmami będą musiały przygotować ofertę nauki, która zwiększy szanse słuchaczy na zatrudnienie.

- To dobre rozwiązanie. Obecnie zbyt często zdarzają się przypadki, że w szkołach przyszli pracownicy uczą się konkretnego zawodu, urzędy pracy kierują ich do innych zajęć, a pracodawcy szukają osób o jeszcze innych kwalifikacjach - mówi Artur Michalik z firmy Mexa w Krakowie.

Obecnie CKU muszą współpracować z urzędami pracy i pracodawcami, ale tylko w zakresie prowadzenia zajęć mających na celu przekwalifikowanie zawodowe.

Łukasz Guza

lukasz.guza@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Admiral Tax Ltd

Eksperci w planowaniu podatkowym i optymalizacji kosztów fiskalnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK