| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szkoły będą współpracować z firmami

Szkoły będą współpracować z firmami

Centra kształcenia ustawicznego we współpracy z pracodawcami będą musiały przygotować ofertę nauki, która zwiększy szanse słuchaczy na zatrudnienie.

Zmiana prawa

Publiczne ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego zostaną zobowiązane do współpracy z urzędami pracy i pracodawcami. Wspólnie mają oni wypracować metody aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych lub zagrożonych bezrobociem. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie publicznych placówek kształcenia ustawicznego, publicznych placówek kształcenia praktycznego oraz publicznych ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego. Ma ono wejść w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia. Publiczne placówki kształcenia ustawicznego będą miały od tego momentu trzy miesiące na dostosowanie swojej organizacji i sposobu działania do nowych wymogów wynikających z rozporządzenia.

Z pracodawcami będą musiały konsultować się też centra kształcenia ustawicznego. We współpracy z firmami będą musiały przygotować ofertę nauki, która zwiększy szanse słuchaczy na zatrudnienie.

- To dobre rozwiązanie. Obecnie zbyt często zdarzają się przypadki, że w szkołach przyszli pracownicy uczą się konkretnego zawodu, urzędy pracy kierują ich do innych zajęć, a pracodawcy szukają osób o jeszcze innych kwalifikacjach - mówi Artur Michalik z firmy Mexa w Krakowie.

Obecnie CKU muszą współpracować z urzędami pracy i pracodawcami, ale tylko w zakresie prowadzenia zajęć mających na celu przekwalifikowanie zawodowe.

Łukasz Guza

lukasz.guza@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Stowarzyszenie zajmuje się ochroną praw konsumentów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK