| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nabór wniosków o dofinansowanie usług elektronicznych

Nabór wniosków o dofinansowanie usług elektronicznych

Od poniedziałku przedsiębiorcy zainteresowani świadczeniem usług elektronicznych lub tworzeniem zintegrowanych systemów informatycznych mogą ubiegać się o wsparcie UE - informuje PARP.

Środki pochodzą z Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka".

Na dofinansowanie realizacji projektów umożliwiających świadczenie przez mikro i małych przedsiębiorców e-usług przeznaczonych jest 385,6 mln euro. Jeszcze w tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ma zamiar przeznaczyć na ten cel 123,6 mln zł.

"Biznes w internecie to najszybciej rozwijająca się część gospodarki, stąd działanie wspierające taką działalność. Zależy nam jednak na tym, aby firmy inwestowały w tworzenie usług elektronicznych, a nie tylko zakładały sklepy internetowe" - powiedziała PAP rzeczniczka PARP, Monika Karwat-Bury.

Małe firmy wdrażające usługi elektroniczne mogą liczyć na finansowanie do 85 proc. wydatków podlegających refundacji w ramach funduszy UE. Jednak wartość wydatków podlegających refundacji nie może przekroczyć kwoty 1 mln zł.

Nabór wniosków będzie prowadzony w trybie ciągłym aż do wyczerpania środków przewidzianych na 2008 rok. "Jeśli złożone wnioski przekroczą pulę, nabór może zostać wstrzymany" - zaznacza Karwat-Bury. Kolejne konkursy PARP planuje ogłosić na początku 2009 roku.

Ponadto PARP będzie przyjmował wnioski od mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy wraz z innymi firmami będą chcieli prowadzić biznes w formie elektronicznej.

"W takie projekty muszą się zaangażować co najmniej trzy firmy, które będą chciały zintegrować swoje systemy informatyczne lub wdrożyć nowy, umożliwiający automatyzację wymiany informacji" - wyjaśniła Monika Karwat-Bury.

W tym roku PARP przeznaczył na dofinansowanie tego typu projektów blisko 73,9 mln zł. Cały budżet na lata 2008-2013 to 460,8 mln euro. Przedsiębiorca zgłaszający swój projekt może maksymalnie otrzymać 2 mln zł wsparcia.

Nabór wniosków w działaniu dotyczącym biznesu elektronicznego B2B (business to business, czyli współpraca między firmami - PAP) potrwa do 15 października 2008 roku. Tegoroczna runda będzie miała charakter pilotażowy.

Podobnie jak w przypadku usług elektronicznych nabór może zakończyć się wcześniej, gdy łączna kwota złożonych wniosków przekroczy środki przewidziane na ten rok. Następny konkurs również zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

PARP przewiduje, że ocena wszystkich składanych wniosków o dofinansowanie z UE zajmie nie więcej niż 3 miesiące od daty ich złożenia.

Na mocy rozporządzenia MRR, PARP wspiera tworzenie i rozwój gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka" na lata 2007-2013.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK