| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > OC nie tylko dla rzeczoznawców

OC nie tylko dla rzeczoznawców

Nie tylko rzeczoznawcy, ale również firmy, które ich zatrudniają będą musieli się ubezpieczać od odpowiedzialności za szkody wyrządzone w wyniku błędnej wyceny nieruchomości.


ZMIANA PRAWA


Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia z dnia 21 września 2004 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego (Dz.U. nr 207, poz. 212). Zmiany mają na celu rozszerzenie obowiązku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej również na przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie szacowania nieruchomości za pośrednictwem osób posiadających uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.


Nowelizacja ma zapewnić większą spójność rozporządzenia z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2004 r. nr 261, poz. 2603 z późn. zm.). Zgodnie z jej przepisami obowiązkowemu ubezpieczeniu OC za szkody związane z wykonywaniem czynności zawodowych podlegają nie tylko rzeczoznawcy, ale i przedsiębiorcy, którzy sami, nie posiadając uprawnień zawodowych, prowadzą działalność za pośrednictwem zatrudnionych osób z licencją.


Rozwiązania przyjęte w obowiązującym rozporządzaniu błędnie ograniczają ten obowiązek jedynie do samych rzeczoznawców.


ADAM MAKOSZ

adam.makosz@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK