| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Etykiety poinformują konsumenta o szkodliwości alkoholu

Etykiety poinformują konsumenta o szkodliwości alkoholu

Producenci napojów alkoholowych będą musieli zamieszczać na opakowaniach informację o konsekwencjach związanych ze spożyciem takich wyrobów.


Zmiana prawa

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z propozycjami na opakowaniu napoju alkoholowego przeznaczonego do sprzedaży detalicznej mają być umieszczane informacje o szkodliwości picia alkoholu, w szczególności przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Dodatkowo ma być zawarta informacja o niebezpieczeństwie i konsekwencjach związanych z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu.Zmiany te mają zwiększyć świadomość pijących alkohol i przyczynić się do ograniczenia negatywnych zjawisk z tym związanych. Z danych statystycznych wynika, że w 2005 roku policja zatrzymała 192 tys. osób, które prowadziły samochody pod wpływem alkoholu. Jednak inne badania pokazują, że 5 proc. dorosłych Polaków - czyli około 700 tys. osób - kierowało pojazdem po spożyciu alkoholu.Zmiany dotyczące informacji na opakowaniach są podobne do tych, które dotyczą wyrobów tytoniowych. W projekcie wskazano, że minister zdrowia w drodze rozporządzenia określi wielkość takiej informacji na opakowaniu oraz jej dokładną treść. Podstawa prawna l Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2002 r. nr 147, poz. 1231 z późn. zm.).Łukasz Kuligowski

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK