| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Spór o rabaty do leków sprowadzanych z zagranicy

Spór o rabaty do leków sprowadzanych z zagranicy

Narodowy Fundusz Zdrowia przegrał w sądzie dwa procesy z hurtowniami leków, oskarżanymi przez rząd o nadużycia w imporcie farmaceutyków.

Będzie musiał opłacić część wynagrodzenia dla prawników strony, która spór wygrała.

NFZ toczy w sądach jeszcze 29 postępowań przeciwko importerom. Fundusz stara się odzyskać 1,5 mld zł, które firmy farmaceutyczne i kilka hurtowni uzyskały z budżetu państwa rzekomo bezprawnymi metodami.

W dwóch kolejnych sprawach – przeciwko ICN Polfa Rzeszów i PGF Urtica – wyroki w I instancji także były niekorzystne dla NFZ. Jeśli fundusz przegra więcej spraw, zamiast na leczenie, zacznie przelewać grube tysiące złotych na konta sądów i kancelarii prawnych.

– Zależy nam, żeby odzyskać pieniądze. Ministerstwo Finansów powinno jednak wypracować inny sposób, bo wprowadzenie sprawy na cywilną drogę sądową przez poprzedni rząd nie dało dobrych rezultatów. W jedynej wygranej sprawie sąd zasądził na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia kwotę należną 39,7 zł. To porażka – mówi

Bolesław Piecha, wiceminister zdrowia.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Zarzycki

Doradca podatkowy, prawnik. Wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego LTC AQUILA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi. Wieloletni praktyk z zakresu prawa podatkowego. Doradzał przy licznych transakcjach gospodarczych, przeprowadzał i nadzorował badania due diligence prawne i podatkowe, przeprowadzał procesy optymalizacyjne i restrukturyzacyjne. Zarządzał projektami w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych oraz przygotowywania analiz porównawczych, polityk cen transferowych i dokumentacji grupowych (master file). Specjalizuje się w prawie podatkowym podatku dochodowego od osób prawnych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących cen transferowych, podatku u źródła, optymalizacji podatkowej, fuzji i przejęć oraz w zakresie podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 500 szkoleniach (ponad 3000 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych, podatku VAT, procedury podatkowej, podatku u źródła oraz fuzji i przejęć.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK