| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu

Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu

Produkcja przemysłowa utrzymała w kwietniu wzrostową dynamikę w ujęciu rocznym, a jej spadek w stosunku do marca wynika z krótszego niż w poprzednim miesiącu czasu pracy, oceniają ekonomiści.

Z ankiety przeprowadzonej przez agencję ISB wynika, że produkcja w kwietniu wzrosła o 3,9-12,2% przy średniej na poziomie 8,9%. W marcu produkcja przemysłowa wzrosła o 16,4%, a w lutym o 10,2%.

"W marcu silnie zadziałał efekt statystyczny, ponieważ mieliśmy krótszy czas pracy niż w ostatnim miesiącu. Natomiast gorsza niż w marcu dynamika produkcji przemysłowej nie jest wynikiem spadku koniunktury" - ocenia Katarzyna Zajdel-Kurowska, ekonomistka Citibanku Handlowego.

Zdaniem Mai Goettig z Banku BPH, dane dotyczące poszczególnych działów produkcji przemysłowej w marcu wskazywały na silny wzrost w działach związanych z eksportem i ta tendencja utrzymała się również w kwietniu.

"Wysokiej prognozowanej przez nas dynamice kwietniowej produkcji przemysłowej sprzyja ponadto efekt niskiej bazy z poprzedniego roku, gdy odnotowano spadek produkcji przemysłowej w ujęciu rocznym" - ocenia Goettig.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda dane o kwietniowej produkcji w piątek, 19 maja, o godz. 14:00.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Roman Iwasieczko

Coach, trener, HR Biznes Partner. Długoletnie doświadczenie (od 2000 roku) jako trener biznesu, umiejętności negocjacyjnych, motywacyjnych i menedżerskich. W ramach realizowanych projektów zajmował się programami sprzedażowymi, rozwojowymi i outplacementowymi głównie dla firm FMCG, telekomunikacyjnych oraz organizacji społecznych. W ramach prowadzonych szkoleń i warsztatów wykorzystuje autorskie fabularne gry szkoleniowe, innowacyjne symulacje oraz aplikacje wirtualnej rzeczywistości, których jest pomysłodawcą i współproducentem. Jest certyfikowanym coachem ICC (International Coaching Community), Praktykiem i Masterem NLP (certyfikowanym przez Christinę Hall – The Society of Neuro-Linguistic Programming), posiada akredytację Insights Discovery oraz certyfikat interpretacji Testów Hogana (Hogan Assessment Systems) – narzędzi do szczegółowego badania potencjału osobowości na polu prywatnym i zawodowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK