| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na koniunkturze zyska budownictwo

Na koniunkturze zyska budownictwo

Większość prognoz zakłada w Polsce ożywienie gospodarcze. W tym roku wzrost PKB może wynieść nawet powyżej 5 proc. To prawie 3 pkt procentowe więcej niż średnia dla Eurolandu.


Na koniunkturze w 2006 roku najbardziej skorzysta budownictwo – wynika z sondy GP przeprowadzonej wśród ekonomistów i ekspertów. Według szacunków PKPP Lewiatan w I kwartale prace związane z przygotowaniem terenów pod budowę osiągnęły wartość o 50 proc. wyższą niż w tym samym okresie 2005 roku. Takie inwestycje oznaczają, że wkrótce ruszą następne etapy całego procesu budowlanego.

Kolejnym kandydatem do robienia dobrych interesów w 2006 roku jest przemysł maszynowy. Większe inwestycje wiążą się napływem funduszy unijnych, które w dużym stopniu pójdą na poprawę infrastruktury. Z tych samych powodów wzrosną nakłady na telekomunikację, zwiększając portfel zamówień producentów sprzętu i urządzeń dla sektora.

Znacznie lepsza sytuacja gospodarstw domowych przyczyni się do ożywienia popytu konsumpcyjnego. Ręce dalej mogą zacierać producenci sprzęt RTV, AGD, ale także żywności. Z dołka dźwiga się branża motoryzacyjna. Liczba samochodów produkowanych w Polsce przekroczy w tym roku 600 tys.


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »