| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Poprawa nastrojów w regionie umocniła rynek walutowy i długu

Poprawa nastrojów w regionie umocniła rynek walutowy i długu

Poprawa nastrojów w regionie umocniła rano złotego oraz polskie papiery. Dilerzy rynku walutowego nie wykluczają jednak, że na kwotowania niekorzystnie rzutować może sytuacja polityczna.

Na rynku międzybankowym w poniedziałek około 9.20 euro potaniało o 1,2 gr, a dolar osłabił się o 2,5 gr. Kurs złotego wyniósł odpowiednio 3,8660 zł za euro i 3,1230 zł."Złoty na otwarciu jest mocniejszy. Złoty umacnia się na fali wyników wyborów na Węgrzech. Forint zyskuje. Dodatkowo słabszy na świecie dolar działa na korzyść walut rynków naszego regionu" - powiedział Marek Rogalski, diler TMS.Według wstępnych wyników niedzielne wybory parlamentarne na Węgrzech wygrała koalicja rządząca, to umocniło forinta. Zdaniem Rogalskiego umacnianiu złotego w dłuższym terminie może przeszkadzać sytuacja polityczna w kraju, natomiast środowa decyzja RPP powinna raczej pozostać neutralna dla rynku.Żaden z ankietowanych ekonomistów nie oczekuje spadku stóp NBP w kwietniu. Najbliższym terminem obniżki, wskazywanym przez rynek, jest dopiero czerwiec. Niemniej jednak większość z pytanych specjalistów rynkowych do końca roku wyklucza zmianę w polityce monetarnej.Ceny obligacji rano wzrosły w ślad za umacniającym się złotym. Dochodowość dwuletnich obligacji spadła do 4,25 proc. z 4,27 proc. w piątek wieczorem, pięcioletnich do 4,74 proc. z 4,82 proc., a dziesięcioletnich do 5,01 proc. z 5,04 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Roman Iwasieczko

Coach, trener, HR Biznes Partner. Długoletnie doświadczenie (od 2000 roku) jako trener biznesu, umiejętności negocjacyjnych, motywacyjnych i menedżerskich. W ramach realizowanych projektów zajmował się programami sprzedażowymi, rozwojowymi i outplacementowymi głównie dla firm FMCG, telekomunikacyjnych oraz organizacji społecznych. W ramach prowadzonych szkoleń i warsztatów wykorzystuje autorskie fabularne gry szkoleniowe, innowacyjne symulacje oraz aplikacje wirtualnej rzeczywistości, których jest pomysłodawcą i współproducentem. Jest certyfikowanym coachem ICC (International Coaching Community), Praktykiem i Masterem NLP (certyfikowanym przez Christinę Hall – The Society of Neuro-Linguistic Programming), posiada akredytację Insights Discovery oraz certyfikat interpretacji Testów Hogana (Hogan Assessment Systems) – narzędzi do szczegółowego badania potencjału osobowości na polu prywatnym i zawodowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK