| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ponad 600 młodych osób wzięło udział w konkursie na najlepsze biznesplany

Ponad 600 młodych osób wzięło udział w konkursie na najlepsze biznesplany

Ponad 600 młodych osób wzięło udział w drugim konkursie na najlepszy biznesplan w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Główną nagrodę w konkursie zdobyła firma Robocamp z inkubatora przy Uniwersytecie Gdańskim.

Rozstrzygnięty w poniedziałek konkurs na najlepsze biznesplany, ma na celu umożliwić młodym ludziom założenie swojej firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Spośród ponad 600 nadesłanych biznesplanów, około 100 zostanie zrealizowanych."Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, tworzone przy polskich uczelniach dają młodym ludziom praktykę, która jest czasami równie cenna jak 5 lat studiów" - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie. Zaznaczył, że "absolutnie największym potencjałem" Polski jest 10 mln młodych Polaków."Mamy jeden z najwyższych współczynników scholaryzacji na świecie. To jest potencjał, który musimy wykorzystać" - dodał premier.Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to tworzone przy uczelniach wyższych jednostki organizacyjne przy współpracy z Studenckim Forum Business Centre Club i Fundacji Przedsiębiorczość Ponad Podziałami. Ich celem jest promocja postaw przedsiębiorczych i zapoznanie początkujących biznesmenów z realiami rynku oraz stworzenie przyjaznych miejsc na uczelniach, w których są stworzone warunki umożliwiające studentom rozpoczynanie prowadzenia działalności gospodarczej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »