| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ponad 600 młodych osób wzięło udział w konkursie na najlepsze biznesplany

Ponad 600 młodych osób wzięło udział w konkursie na najlepsze biznesplany

Ponad 600 młodych osób wzięło udział w drugim konkursie na najlepszy biznesplan w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Główną nagrodę w konkursie zdobyła firma Robocamp z inkubatora przy Uniwersytecie Gdańskim.

Rozstrzygnięty w poniedziałek konkurs na najlepsze biznesplany, ma na celu umożliwić młodym ludziom założenie swojej firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Spośród ponad 600 nadesłanych biznesplanów, około 100 zostanie zrealizowanych."Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, tworzone przy polskich uczelniach dają młodym ludziom praktykę, która jest czasami równie cenna jak 5 lat studiów" - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie. Zaznaczył, że "absolutnie największym potencjałem" Polski jest 10 mln młodych Polaków."Mamy jeden z najwyższych współczynników scholaryzacji na świecie. To jest potencjał, który musimy wykorzystać" - dodał premier.Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to tworzone przy uczelniach wyższych jednostki organizacyjne przy współpracy z Studenckim Forum Business Centre Club i Fundacji Przedsiębiorczość Ponad Podziałami. Ich celem jest promocja postaw przedsiębiorczych i zapoznanie początkujących biznesmenów z realiami rynku oraz stworzenie przyjaznych miejsc na uczelniach, w których są stworzone warunki umożliwiające studentom rozpoczynanie prowadzenia działalności gospodarczej.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »