| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Lepsza reprezentacja interesów polskich przedsiębiorców w UE

Lepsza reprezentacja interesów polskich przedsiębiorców w UE

To, że łączymy się dziś z KPP w wysiłkach na rzecz lepszej reprezentacji interesów polskich przedsiębiorców w kraju i za granicą, jest wymogiem chwili i wynika m.in. z wejścia Polski do Unii, gdzie powinniśmy przemawiać jednym głosem. Powołaliśmy w tym celu Komitet Koordynacyjny - powiedział na konferencji prezes Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i zarazem Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski.

– Chcemy koordynować działania na forum Unii Europejskiej, reprezentować wspólne stanowisko w Komisji Trójstronnej oraz aktywnie współpracować w ramach Rady Przedsiębiorczości – podkreślił Andrzej Malinowski, prezydent KPP. – Na szczególną uwagę zasługuje działalność w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym EKES, gdzie zapada 90 proc. decyzji w kluczowych dla Polski sprawach dyrektyw UE. Mamy 21 miejsc (po 7 dla pracodawców, związków zawodowych i organizacji pozarządowych) i szkoda byłoby marnować te możliwości – dodał.

KIG istnieje już 15 lat (z tej okazji najbardziej zasłużeni otrzymali wysokie odznaczenia z rąk prezydenta RP) i skupia obecnie ponad 130 organizacji samorządu gospodarczego, integrując środowisko polskich przedsiębiorców, szkoląc ich i wspierając rozwój gospodarki oraz promując eksport. Co roku organizuje po kilkadziesiąt misji handlowych dla polskich biznesmenów na targi i promuje rodzime marki, m.in. w konkursie „Teraz Polska”, Polska Nagroda Jakości czy poprzez Biuro Expo. – Nie korzystamy z żadnych dotacji budżetowych, a środki na działalność czerpiemy ze składek członkowskich, dotacji fundacji i doradztwa gospodarczego – mówi Marek Kłoczko, sekretarz generalny KIG. – Właśnie dowiedzieliśmy się w resorcie gospodarki, że wygraliśmy konkurs wśród 132 startujących organizacji na wspieranie działalności firm sektora MSP na rynku unijnym ze środków Brukseli w wysokości 31,5 mln zł. KIG dołoży od siebie kilkanaście mln zł i na rozwój polskiej przedsiębiorczości trafi grubo ponad 40 mln zł – dodaje.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK