| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MF. Wydruk z banku internetowego może być dowodem wpłaty

MF. Wydruk z banku internetowego może być dowodem wpłaty

Z wyjasnień Ministerstwa Finansów  wynika, że wydruk potwierdzający transakcję przelewu dokonanego przez bank internetowy, może być wykorzystany przez podatnika jako dowód wpłaty uprawniający do ulgi remontowej.

Wydruk musi zawerać: kwotę dokonanej wpłaty, imię i nazwisko wpłacającego, datę poniesienia wydatku oraz informację, że wpłata została dokonana na fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej,

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na poselską interpelację zawierającą wątpliwość, czy za dowód wpłaty na fundusz remontowy można uznać wydruk elektronicznego zapisu transakcji przelewu dokonanego przez bank internetowy. W odpowiedzi na interpelację podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Wiesław Czyżowicz powiedział, że stosownie do art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – w brzmieniu obowiązującym w 2003 r. – wysokość wpłat na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej ustala się na podstawie dowodu tej wpłaty.
Należy podkreślić, że użyte przez ustawodawcę pojęcie „dowód wpłaty” jest pojęciem szerokim i obejmuje swym zakresem rozmaite formy dowodzenia dokonanych wpłat. Dlatego też wszelkie dowody wpłat na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej, utworzonych na podstawie odrębnych przepisów, z których jednoznacznie wynika:
• kwota dokonanej wpłaty,
• imię i nazwisko wpłacającego,
• data poniesienia wydatku oraz
• że wpłata została dokonana tytułem funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej, spełniają dyspozycję wskazanego wyżej art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy o PIT.
W świetle powyższego za dowód wpłaty należy uznać zarówno przelew bankowy, przekaz pocztowy, jak też dokument wpłaty w kasie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej. Dowodem wpłaty jest również wydruk elektronicznego zapisu transakcji przelewu dokonanych przez bank internetowy lub wyciąg bankowy obejmujący miesięczne zestawienie operacji, jeżeli zawiera wyżej wymienione dane.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search PartnersPosiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK